GAZETE SOKAK – Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, unlu mamul üretimi yapan imalathanelere yönelik yaptığı denetimlerde 52 işyerinde hijyen ve gramaj kontrolü yaptı.

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası temsilcileriyle birlikte, fırınlarda üretilen unlu mamullerin üretim koşulları, ekmeklerin gramajı ve yeni rayiç bedeline yönelik denetimler gerçekleştirdi. En temel tüketim ihtiyacı olan unlu mamullerin hijyenik koşullarda üretilip halka ulaştırılması konusunda fırınlara yönelik sık sık denetim gerçekleştiren ekipler, 52 iş yerinde yaptığı denetimde hijyen kurallarına uymayan 34 fırında tutanak tutarken 3 fırına da idari yaptırım uyguladı.

Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, halkın temel gıdalarının başında gelen ekmeğin ve unlu mamullerin ilimizdeki hazırlanma ve hijyenik koşullarının sağlık standartlarına uygun olması konusundaki denetimlerin sık sık devam edeceğini ve halkın sağlığını hiçe sayanlara asla müsaade edilmeyeceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...