Civan DEĞER

GAZETE SOKAK (ÖZEL) – Kısa bir süre önce tatil için Batman’dan Van’a giden bir arkadaşım beni arayıp ailesiyle birlikte kalabileceği temiz bir yer sordu. Ben de Van’da uzun yıllardan beri gazetecilik yapan arkadaşım Sıddık Güler’i arayıp Batmanlı hemşerimizin kalabileceği bir yer araştırdığımı ve bu konuda yardımcı olmasını istedim. Gazeteci dostum Sıddık Güler, Mollakasım mevkiinde biz Vanlıların değişiyle deniz kenarında (Van Gölü) harika bir tatil köyünün açıldığını söyledi.

Ardından Sıddık dostumun da desteğiyle telefon numarasını bulup tatil köyünü aradım. Bizzat Van Tatil Köyü sahibi Faruk Ölmez ile iletişime geçtim. Vanlıların sıcak ve misafirperverliğini Faruk Ölmez ile telefonda konuşurken bir kez daha yüreğimde hissederek Vanlı olmakla yeniden gururlandım.

Telefon görüşmemiz devam ederken kendisinden tatil köyü ile ilgili görseller istedim. Kısa bir süre sonra tatil köyünü anlatan fotoğraflar ve görüntüler elime ulaştığında gözlerim adeta yeryüzü cennetiyle buluştu.

Van Gölü (Van Denizi) sahilinde göle 3-5 dakika yürüme mesafesinde ve tam da bütün ihtişamı ile karşısında adeta beyaz gelinliklere bürünmüş Süphan dağı, muhteşem doğa güzellikleri için inşa edilmiş dev bir tesis gördüğümde gözlerime inanamadım. Bütün bunların yanı sıra berrak Van Gölü sahilinde serin sulardan akan dalgaların dibinde inci taneleri gibi görünen kumsal artık tatil için ne Antalya’nın bunaltıcı sıcağına ne de Bodrum’un boğucu havasına ihtiyacımızın kalmadığı bariz bir şekilde ortaya koyuyor..!

Doğanın dokusu bozulmadan yeşillikler arasında 2 katlı binalar şeklinde inşa edilen tatil köyü Van’ın Tuşba ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda Mollakasım Yazlıkları olarak da bilinen Van Tatil Köyü 23 adet 1+1 daireden oluşuyor.

Gürültü ve bütün kirliliklerden uzak, kent merkezine ve havaalanına yakınlığı ile tatil yapacak ailelerin gözdesi haline gelen Van Tatil Köyü, kurulduğu 2000 metre kare gibi geniş bir alanla dikkati çekiyor.

Buraya tatile gidenler; Van’ın mis gibi havası ve Van Gölünün serin suyunun yanı sıra aileleriyle birlikte mevcut olan tesislerde güven ve huzur içerisinde gönül rahatlığıyla spor yapıp, kültürel etkinliklere katılma şansına sahip olabiliyor.

Botanik bahçesi, havuzu, şelalesi ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra Cafe ve Restaurant konuklarına hizmette sınır tanımayan Van Tatil Köyüne gidenler doyasıya tatilin tadını çıkarıyor.

Van Tatil Köyü’ne gidenler istedikleri zaman doğa ile iç içe bisiklet ile spor turlarına da çıkarak keyifli bir şekilde zamanlarını değerlendirebiliyor.

Mavi bayraklı halk plajı ile ziyaretçilerin ilgi odağı olan Van Gölü suyunun sodalı olması nedeniyle birçok cilt hastalığına şifa kaynağı olduğu bilinmektedir.

Bütün bunlarla beraber Van Tatil Köyü’e gidenler aile ortamında haftada 3 gün canlı müzik programlarına katılıp muhteşem bir tatil geçirmenin şansına sahip olabiliyor..

Ve en önemlisi de Van Tatil Köyüne konuk olanlar onlarca çeşidi ve dünyaca meşhur olan Van Kahvaltısının da tadına bakma şansı ile buluşabiliyor.

Ben ilk fırsatta ailem ile Van Tatil Köyü’ne gidip çocuklarımla keyifli bir tatil yapmayı planlıyorum. Gitmek isteyen dostlarımız ise 0 532 237 42 12 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...