GAZETE SOKAK – 500 milyon TL’yi aşan maliyetle yaklaşık 21 yıl sonra trafiğe açılan Şırnak-Cizre karayolu, açılışının üzerinden daha bir yıl geçmeden köstebek yuvasına döndü. 37 kilometrelik yolun birçok noktasında yama çalışması başlatıldı.

Şırnak merkez ile bağlı Cizre ilçesi arasındaki Cudi Dağı eteklerindeki karayolu geçtiğimiz yıl araç trafiğine açıldı. Yapımı yaklaşık 21 yıl sürdüğü belirtilen ve 514 milyon TL’ye mal olduğu iddia edilen yolun açılmasıyla birlikte iki nokta arasındaki mesafe 45 kilometreden 37 kilometreye, süre ise 45 dakikadan 25 dakikaya indi. Söz konusu karayolunda biri 700, diğeri 800 metre uzunluğundaki 2 tünel de yer aldı. Ayrıca, karayolunun birçok noktasına askeri üs bölgeleri inşa edildi.

AYLAR SONRA KÖSTEBEK YUVASINA DÖNDÜ

Ancak, AKP’nin sürekli propaganda malzemesi haline getirdiği yol, daha açılışının üzerinden bir yıl geçmeden kullanılamaz hale geldi. Yolun birçok noktası aylar sonra neredeyse köstebek yuvasına dönerken, tünellerdeki ışıklandırma sistemi ise sık sık arıza vermeye başladı. Bunun üzerine karayollarına bağlı ekipler yolun bozuk olan noktalarına mıcır dökerek, yama yaptı.

Söz konusu durumun da fayda etmemesi üzerine bu kez yolun birçok noktasında kazı çalışması yapılarak, yeniden asfaltlama çalışması başlatıldı. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...