GAZETE SOKAK – 31 Mart Yerel Seçimlerine kısa bir süre kala HDP’de çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

KOZLUK SEÇİM LOKALİ AÇILDI

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için çalışmalarını aralıksız sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman’ın Kozluk ilçesinde, sağanak yağmura rağmen seçim lokalini açıtı. Yağan yağmura rağmen halkın kitlesel bir şekilde açılışa katılım sağlaması dikkatlerden kaçmadı.

HALK YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Kozluk’ta yapılan HDP lokalinin açılışına HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Batman Belediye Eşbaşkan adayları Songül Korkmaz, Dr. Mehmet Demir, Kozluk Belediye Eşbaşkan adayları Nazime, Avcı Ayhan Eren, Bekirhan Belde Belediye Eşbaşkan adayları Gülistan Sönük Fırat Karabulut ve diğer ilçelerin Belediye Eşbaşkan adayları, HDP, DBP Batman il yöneticileri ve halk katıldı. Halkın yoğun katılım sağladığı lokal açılışında Eşbaşkan adayları ‘Kozluk Ya Me Ye’ sloganı ve alkışlarla karşılandı.

KOZLUKLULAR LOKALE SIĞMADI

Halkın yoğun katılım sağladığı açılışa lokale sığmayan Kozluklular yola taştı. Yaşanan yoğun Kozluklular Belediye Eşbaşkan adayları ile tek tek tokalaşmak isteyerek adeta sevgi seli yaşattı.

İRGİ: HERKES ÇALIŞMALARA KATILMALI

Açılışta konuşan HDP İl Eşbaskanı İkram İrgi, seçimlerde kararsız olunmaması gerektiğinin altını çizerek, tüm Kozlukluların kendilerini seçim çalışmalarına katması gerektiğini hatırlattı. İkram İrgi “Bizim bizden başka kimsemiz yok. Bu nedenle herkes çalışmalara aktif bir şekilde katılıp yoğun bir çaba sarf etmelidir” dedi.

ACAR BAŞARAN VE TURGUT AÇLIK GREVLERİNE DİKKAT ÇEKTİ

Miting havasında yapılan lokal açılışında daha sonra konuşan 2. Barış Grubu Üyesi ve HDP PM üyesi Nurettin Turgut açlık grevlerine ve tecritlere dikkat çekti.

Daha sonra söz alan Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran da siyasi tutukluların durumuna, 117 gündür açlık grevinde olan DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’e ve tecritlere dikkat çekerek Kozluklulara katılım için teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...