GAZETE SOKAK – Kuaför ve AVM gibi işletmelerin açılmasının ardından Twitter’dan açıklama yapan Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceylan, kendisinde virüs olduğunun farkında olmayan 400 bin kişinin aramızda dolaştığını ifade etti.

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Hacettepe Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs (Kovid-19) salgına karşı alınan tedbirlerin kısmen gevşetilmeye başlanması, bu kapsamda kuaför ve AVM’ler gibi işletmelerin açılmasının ardından konuya ilişkin Twitter’dan açıklama yaptı.

Ceyhan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ülkemizde virüsü bulaştırabilecek, ancak kendisinde virüs bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor. Bir araya toplanmaların arttığı bu günlerde, en azından virüsü bulandırma riski yüksek olan sağlık personeli, garson, kasiyer, berber, otobüs şoförü, otel çalışanı, satış elemanı gibi meslek sahiplerine belirti olmasa bile, test yapılması ve pozitif bulunanlara izolasyon yararlı olur” uyarısında bulundu. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...