(SOKAK – ÖZEL) Vatan Partisi genel başkanı Doğu Perinçek’in HDP ve Selahattin Demirtaş’a yönelik olumsuz sözlerine tepki gösteren Diyarbakır il örgütünün ardından Batman il örgütü de toplu olarak istifa etme kararı aldı.

                             ‘Bir Kürt olarak hazmedemedim’

Konu ile ilgili Gazete Sokak’a özel açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Batman il başkanı Mustafa Eke, genel başkanları Perinçek’in HDP ve tutuklu bulunan Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a olan yaklaşımını eleştirerek, Kürt olarak bu davranışları hazmedemedikleri için il örgütü olarak toplu bir şekilde istifa etme kararı aldıklarını söyledi.
Mustafa Eke istifa kararı ile ilgili şöyle dedi:
“Genel başkanımız Doğu Perincek’in, tabanını çoğunlukla Kürt’lerin oluşturduğu HDP’ye düşmanca yaklaşım sergilemesi bizleri Kürt olarak Vatan Parti’sinden istifaya zorlamıştır. İl yönetimi olarak istifa edeceğiz. Türkiye’nin 3. partisi olan ve milyonların oyunu alan HDP’ye bu yaklaşımların barış ve demokrasiye balta vuracağı bilinmelidir. Biz bunu kabul etmiyoruz. Sayın Perinçek’in açıklamaları demokrasi ve hukuktan uzak tavırlardır ve bizim istifa sebebimizdir.”

‘Hiçbir partiye katılmayacağız’

Mustafa Eke, Vatan Partisi Batman il örgütü olarak istifa ettikten sonra başka partilerle çalışmayacaklarını ancak ülke barışı için ellerini vicdanlarına koyup insani çizgilerini bozmadan çalışacaklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...