GAZETE SOKAK – Sanat Sokağı’nda açlık grevlerine ilişkin açıklama yapmak isteyenlere polisin müdahalesi sonucu TUAYDER Şube Eşbaşkanı Önder Acar, başına aldığı darbe sonucu yaralanarak baygınlık geçirdi.

Van Sanat Sokağı’nda Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (TUAYDER) öncülüğünde açlık grevlerine ilişkin yapılmak istenilen açıklamaya polis müdahale etti. Açıklamaya, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Muazzez Orhan, tutuklu yakınları, HDP ve DBP Van il eşbaşkanlarının yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

HDP Milletvekili Muazzez Orhan, açıklama yapmak istediği sırada polis, grubu çembere alarak müdahale etti. Polisin müdahalesine halk tepki gösterdi. Bunun üzerine polisin halka hakaret ve küfretmesi dikkat çekti.

ACAR BAYGINLIK GEÇİRDİ

Müdahale sırasında, ismi öğrenilmeyen 3 kişi gözaltına alınırken, polis kitleyi kalkanlarla sokakta bulunan bir iş merkezine itti. İş merkezinde polis müdahalesi devam ederken bu sırada TUAYDER Van Şube Eşbaşkanı Önder Acar, başına aldığı darbe sonucu yaralanarak baygınlık geçirdi. Acar, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Müdahale sonrası polis, sokağı ablukaya aldı. Bir süre sonra abluka kalktı. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...