Oktay CANDEMİR

GAZETE SOKAK – Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan dün kayyım döneminden 1 milyar 108.5 milyon TL borç kaldığını açıkladı.

Van valiliğide alel acele resmi web sitesi hesabından Van Büyükşehir Belediyesine 16.11.2016 tarihinde Belediye Başkan Vekili (Kayyım) görevlendirilmesinin yapıldığı Van Büyükşehir Belediyesi 1.121.417.382.00 TL borç ile kayyım tarafından devralındığı duyurdu.

Eski Van Valisi ve Büyükşehir kayyumu Murat Zorluoğlu ise, 19 Ekim 2018 tarihinde yaptığı açıklamada , “Büyükşehir Belediyesini teslim aldığımızda 800 milyon TL borçla devraldık” demişti.

Bir önceki Vali ve ilk Büyükşehir kayyumu İbrahim Taşyapan’da 4 Ocak 2017 tarihinde DBP’Lİ Van Büyükşehir Belediyesinin 749 milyon 166 bin lira borcu bıraktığını açıklamış.

Arşivden bir tarama yapınca yapılan bu açıklamaları gördüm. Sizde bakabilirsiniz. yani DBP’Lİ belediye 3 yıldır hiç yönetmediği halde her nasıl oluyorsa borcu sürekli artmış.

Üç Vali de DBP’li belediyenin borcu diye birbirini tutmayan açıklamalar yapmışlar. DBP’lİ belediyeyi ve Bedia Özgökçe’yi yalanlayacağız derken birbirlerini yalanlamışlar.

O zaman soruyorum…

Kim doğru söylüyor?

A – Bedia Özgökçe Ertan

B- Yeni Vali M.Emin Bilmez

C- Önceki Vali (Kayyım) Murat Zorluoğlu

D- ilk kayyım ve Vali İbrahim Taşyapan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...