ARMED BARAN DEĞER

GAZETE SOKAK (ÖZEL) – Yerel seçimlere az bir süre kalırken muhtar adayları seçmenlerene ulaşmak için kapı kapı dolaşarak projelerini anlatıyor.

Batman’ın en büyük mahallerinden biri olan Çamlıtepe’ye muhtar adayı olan üniversite mezunu Sedat Nazar projelerini Gazete Sokak’a anlatı.

Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel El Sanatları bölümü mezunu olan ve sanatsal kişiliğiyle dikkatleri çeken Çamlıtepe Mahallesi muhtar adayı Sedat Nazar, “Öncelikli amacım, yaşadığım mahalleye hizmet etmektir. Hizmet ederken de sanatsal bir ruhla mahallemizi örnek bir şekle büründürmektir. Bunun için ekibimle beraber yaptığımız araştırmalar sonucunda mahallemizin eksiklerini tespit ettik. Bu şiarla mahallemizin sakinleri için hizmete aday olduk” dedi.

Sedat Nazar projeleriyle ilgili şunları söyledi:

ULAŞIM

Çamlıtepe Batman’ın en büyük mahallelerinden biri olmasına rağmen ulaşım konusunda ciddi eksiklikleri var. Tek servis olduğundan dolayı mahalle sakinleri şehir merkezine gitmek için araç bulamıyor. Olan araçlar hem yetersiz, hem de çok erken saate servis süresi bitiyor. Biz seçildiğimizde bu sorunu ortadan kaldırmak için gerekli mercilerle iletişime geçip ivedi bir şekilde çözeceğiz. Servis sayısı en az iki kat arttırılarak, saat süresi de uzatılacaktır.

SABİT SEMT PAZARI KURULACAK

Mahallemiz çok kalabalık olmasına rağmen ne yazık ki henüz semt pazarı kurulmuş değil. Bu eksikliği göreve geldiğimiz gibi gidereceğiz. Haftada en az bir gün mahallemizde semt pazarı kurularak halkımız kapısının önünde rahat bir şekilde daha uygun fiyata alışverişini yapabilecek.

YAŞAR KEMAL PARKI VE KENT ORMANI DÜZENE GİRECEK

Mahallemizde bulunan ve dünyaca ünlü Nobel ödülü sahibi olan usta edebiyatçı yazar Yaşar Kemal’in ismini taşıyan ancak bu ismin hiçbir zaman hakkını vermeyen parkı belediye ile işbirliği yaparak mahallemize daha güvenli hale getirip, ailelerimizin gidip rahatça oturabileceği bir ortam sağlayacağız. Parkı serseri yuvasından çıkarıp cennete çevireceğiz.

TAZİYE EVİ

Mahallemizde bulunan taziye evi yetersiz durumda. Yaklaşık olarak nüfusu 20 bin civarında olan Çamlıtepe mahallesinde bulunan tek taziye evi yetmediği için, en az bir tane daha taziye evi yapacağız. Bu konuda gerek belediye, gerekse valilikten de destek isteyerek sorunu çözüme kavuşturacağız.

                                                         

                                        SEDAT NAZAR KİMDİR?

 

1985 yılında Batman’da doğdan Sedat Nazar; ilk, orta ve lise öğrenimini Batman’da tamamladı.
2014 ylında Batman Üniversitesi Güzel Sanatsal Fakültesi Geleneksel El Sanatsal bölümünü bitirdi. Batman’da gayrimenkul danışmalığı yapan Sedat Nazar evli ve 2 çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...