GAZETE SOKAK – Umreden geldikten sonra Ankara’da yerleştirildikleri yurtlarda karantina altına alınan kişilerde koronavirüs tespit edilmesinin ardından, Bilim Kurulu’nun önerisiyle karantina süreleri bir hafta daha uzatıldı.

Bilim Kurulu’nun önerisi üzerine umreden getirilerek Ankara’da karantinada tutulan yurttaşların, karantina süreleri bir hafta daha uzatıldı. Medine’den 15 Mart’ta Ankara ve Konya’ya gelen umre yolcularından karantina altına alınanlarından bazılarının koronavirüs testi pozitif çıktı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada umreden gelenlerin Konya ve Ankara’daki yurtlarda karantinaya alındıkları ve bu sayının 10 bin 330 olduğu belirtildi.

Umreden gelenler ilk olarak Ankara Gölbaşı’nda bulunan yurtlara yerleştirilmişti. Yurtlarda kalan yurttaşlar, gerekli önlemlerin alınmadığı ve karantina koşullarının olmadığını belirterek, yurttan çıkmaya çalışmalarıyla gündeme gelmişlerdi. Bu durum çekilen videolarla da kamuoyuyla paylaşılırken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk etapta sorunların yaşandığını kabul etmiş fakat daha sonra gerekli koşulların sağlandığını açıklamıştı. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...