Uluslararası koalisyonun sosyal medya hesabı üzerinden ABD’li General Paul E. Funk ile Suriye Demokratik Güçleri’nin bir sorumlusunun ortak fotoğrafı paylaşıldı.
IŞİD’le mücadele için oluşturulan uluslararası koalisyonun resmi sosyal medya hesabından ABD’li General Paul E. Funk’ın YPG’nin omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin bir sorumlusuyla çekilen fotoğrafını paylaştı.

Fotoğrafın altına “General Funk, Orta Fırat Vadisi’nde Suriye Demokratik Güçleri liderliğinde IŞİD’e karşı bir operasyonu tartışıyor. Suriye’nin bu bölümü affetmiyor, çatışmalar sert olacaktır. Bu bölgeyi 4 yıllık zulüm ve baskının ardından özgürlüğe kavuşturma konusunda kararlıyız” mesajı yazıldı.

Amerikalı general Şubat’ta Menbic’e gitmişti

Şubat ayında yabancı basın mensupları ile Menbic’e giden General Paul E. Funk, Amerikan askerlerinin bölgeden ayrılmayacağını söylemişti. ABD’li askeri heyetin Menbic’i ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan General Funk, Amerikan güçlerinin Kürt müttefiklerini desteklemek ve Türkiye’nin Zeytin Dalı Harekâtı sonrasında tansiyonu düşürmek üzere Minbic’de olduğunu söylemişti. (İZNEWS)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha loading...