GAZETE SOKAK – ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Türkiye’nin Til Temir ve Kobanê’ye yönelik saldırıları konusunda uyarıda bulunarak, “Böyle devam ederse ilişkilerin tamamı kopar” dedi.

ABD Başkanı Donald Trum’ın Kuzey Suriye’den çekilerek Türkiye’nin askeri harekatına yeşil ışık yakması kararına muhalefet eden Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, bu kez de Türkiye’nin Til Temir ve Kobanê’ye yönelik saldıralar hakkında uyarılarda bulundu.

Graham, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün “Kobani’ye de girmek istiyoruz” sözlerini de ima ederek, Türkiye’den Til Temir ve Kobanê’de daha fazla olumsuzluğa yol açabilecek hareketlerden kaçınmasını istedi.

Graham Twitter hesabından paylaştığı mesajla “Tel Tamer ve Kobani’deki Hristiyan ve Kürt bölgelerine yönelik Türkiye saldırganlığı devam ederse bu, ABD Kongresi – Türkiye ilişkisinden geriye kalan ne varsa (hepsini) daha fazla koparacak. Türkiye’yi durmaya ve kazan-kazan olabilecek bir ilişkiyi sıfırlamamaya gayret etmeye ısrarla davet ediyorum” dedi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...