BM’de terörle mücadeleye ilişkin düzenlenen toplantıda Suriye heyeti adına Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Beşşar el Caferi, bir kısım devletlerin hegemonya ve sömürü planlarını gerçekleştirmek için terörü figür olarak kullandıklarını söyledi.

Caferi Suriye ve Irak’a gönderilen yabancı terörist sayısının ve bu teröristlerin geldikleri devletlerini bildiklerini ve bunların BM raporlarında da bulunduğunu ifade etti.

“Buna karşı mücadelede interpol ve tüm uluslararası toplumun etkin bir mücadele vermesi gerekir”

Toplantıda konuşan Türkiye Dışişleri bakanının açıklamalarına cevap veren Caferi; Suriye toprakları Türkiye’nin açık tehditleri altındadır. Suriye topraklarında bulunan Türk askeri gücünü işgalcı olarak saydıklarını ifade etti.

Özellikle Orta Asya ve Avrupa’dan gelen yabancı binlerce teröristin Türkiye’nin desteği ile Suriye’ye girdiklerini dile getiren Caferi; “Türkiye, dünyanın farklı devletlerinden gelen teröristlere eğitim ve barınak temin etti ve Suriye topraklarına gönderdi” dedi.

Caferi: Türkiye, komşu devlet Suriye ve halkına karşı uluslararası terörü destekleyen Türkiye’nin terörle mücadele konusunda siyasi ahlaka sahip olmadını söyledi.

Kaynak: İZNEWS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...