GAZETE SOKAK – Suriye’nin İdlib bölgesinde TSK’nin gözlem noktasına, Suriye hükümet güçlerince düzenlendiği öne sürülen saldırıdan sonra TSK uçaklarının Suriye hava sahasına girdiği iddia edildi.

Suriye’nin İdlib bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) askeri birlik konuşlandırdığı 10 numaralı gözlem noktası yakınlarına, Suriye hükümet güçlerince düzenlendiği iddia edilen ve bir askerin hayatını kaybettiği, üç askerin de yaralandığı olaydan sonra TSK uçaklarının Suriye hava sahasına girdiği iddia edildi. Ancak bu iddia TSK tarafından doğrulanmadı.

Saldırıdan sonra F-16 savaş uçaklarının Diyarbakır’dan havalandığı belirtildi.

Artı Gerçek’in haberine göre, eski kıdemli askerlerden Metin Gürcan Twitter hesabından, “Suriye ordusunun tahliye helikopterlerimize ateş açtığı, jetlerimizin Suriye hava sahasına giriş yaptığı ve Suriye ordusuna ait jetlerin de havalandığı iddiaları var. Sanırım İdlib güneyinde durumun sıcaklığı artıyor. Gözler Moskova’da…” mesajını paylaştı.

Prof.Dr. Kürşad Zorlu da, “Savaş uçaklarımız Suriye hava sahasında. Karşılık veriliyor. Diyarbakır 8 Ana Jet Üs Komutanlığında kırmızı alarm verildi. Büyük bir hareketlilik var. Allah Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun. Uzun bir gece olacak.” dedi.

Cihatçı gruplara yakın bazı Twitter hesaplarında da Türkiye’nin saldırıda bulunduğu kaydedildi.

Öte yandan, Türk savaş uçaklarının Suriye hava sahasına girdiği, ancak yaralı askerlerin tahliye edildiği helikopterlere refakat edip çıktığı da bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...