GAZETE SOKAK – ABD Başkanı Donald Trump, “IŞİD’den kurtarılmış bölgeler için ABD yerine, Suudi Arabistan ve Ortadoğu’daki diğer zengin ülkeler ödeme yapmaya başlayacak” dedi.
ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin Suriye’de istikrarın sağlanması için vermeyi daha önce vadettiği 230 milyon dolarlık fonu başka bölgelerde kullanma kararı aldığını bildirmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Trump, konuya ilişkin Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

The United States has ended the ridiculous 230 Million Dollar yearly development payment to Syria. Saudi Arabia and other rich countries in the Middle East will start making payments instead of the U.S. I want to develop the U.S., our military and countries that help us!

“ABD, Suriye’ye yaptığı saçma sapan 230 milyon dolarlık gelişim ödemesine son verdi. ABD yerine Suudi Arabistan ve Ortadoğu’daki diğer zengin ülkeler ödeme yapmaya başlayacak. ABD’nin, ordumuzun ve bize yardım eden diğer ülkelerin gelişmesini istiyorum!”

Suudi Arabistan; IŞİD’den kurtarılan bölgelerin kalkındırması için 100 milyon dolar yardımda bulunduğunu açıklamıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo tarafından Beyaz Saray ile koordinasyon halinde alınan son karar gereği, Suriye’de IŞİD’ten kurtarılan bölgelerde yeniden istikrarın sağlanması için daha önce verilmesi vadedilen 230 milyon dolarlık fonun başka bölgelere aktarılacağını açıklamıştı. (Kaynak: İZNEWS)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...