GAZETE SOKAK – Eski ABD Başkanı Donald Trump, Kasım 2020’de düzenlenen seçim öncesi katıldığı mitinglerden yaklaşık 7 ay sonra ilk kez meydanlara döndü.

Ohio eyaletinin Wellington kentinde düzenlenen mitingde Trump, Biden yönetiminin göçmenlik politikalarını eleştirirken,2022 yılında yapılacak ara seçimleri ile ilgili, “Meclisi geri alacağız, Senato’yu geri alacağız, Amerika’yı geri alacağız ve bunu yakında yapacağız” dedi.

Joe Biden ile yapılan seçimi kazandığı söylemini yineleyen Trump, “Seçimi iki kez kazandık ve üçüncü kez kazanmamız gerekebilir. Bu mümkün” şeklinde konuştu.

Trump, özellikle ABD’nin güneyinden ülkeye giriş yapan göçmenlerle ilgili Biden’ı eleştirirken, “Ülkemize gelen milyonlarca insan var. Kim olduklarına dair hiçbir fikrimiz yok. Joe Biden bizim yaptığımızın tam tersini yapıyor” dedi.

Eski ABD Başkanı Trump’ın Ohio eyaletinde düzenleyeceği miting için binlerce kişi uzun konvoylar oluştururken, Ohio mitingi sonrası Trump’ın meydanlara yeniden dönebileceği dile getirildi. İZNEWS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...