HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, seçim barajını aştıklarını belirterek, yurttaşlara “Sandıkları terk etmeyin” çağrısı yaptı.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli’nin öğlen saatlerinde gelerek seçimleri takip ettiği HDP Genel Merkezi’nde coşku hakim. HDP’nin yüzde 10 barajını aşarak, Meclis’e girmesi HDP çalışanları ve HDP’de seçimleri takip eden yurttaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

HDP çalışanları Büklüm Sokak’a inerek, def çalıp, zılgıt atıp, halay çekerek seçim zaferini kutladı. HDP’liler “Bu zafer Efrin’in zaferidir, bu zafer Sur, Cizre’nin zaferidir” dedi.

TEMELLİ: SANDIKLARI TERK ETMİYORUZ

Genel Merkez’de bulunan HDP Eş Genel Başkanı Temelli, HDP’nin barajı aşmasının ardından ilk acıkmasını Mezopotamya Ajansı’na (MA) yaptı. Temelli, gece saatlerine kadar sandıkları terk etmeme çağrısı yaptı.

Temelli, şunları söyledi: “Yine aynı şey oldu seçim sonuçları ilk açıklandığında, sanki AKP ve Erdoğan iktidarı çok büyük bir başarı elde etmiş gibi yansıtıldı. Oysa onun böyle olmadığı saatler ilerledikçe hep birlikte görüyoruz, izliyoruz. O yüzden tüm sandık görevlisi ve müşahit arkadaşlarımıza, sandıkları terk etmeyelim, ilçe seçim kurullarında, seçim sonuçları kesinleşe kadar takip etmelerini istiyoruz. Sandıklarımıza, oylarımıza, geleceğimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. Barajı aştık ama biz çok daha büyük bir oy bekliyoruz. Dolayısıyla sandıklara sahip çıkarak, itirazlarımızı yaparak, aslında manipülasyonlara, seçim hilelerine son verme konusunda önemli bir adım attık ama hakkımızı aramaya devam edeceğiz.” (Mezopotamya Ajansı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...