GAZETE SOKAK – İflas nedeniyle iki yıl önce kayyum atanan Şimşek Tekstil fabrikasında 50 yakın işçinin işine son verilerek kapıya kilit vuruldu. İşçilerin 6 aylık ücreti içeride kaldı.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Şimşek Tekstil fabrikasına 2 yıl önce iflas gerekçesiyle kayyum atandı. Kayyum atandığı dönemlerde fabrika, ilk önceleri 500’e yakın işçi çalışırken sayı her geçen gün azalmış. Kayyum yönetiminde olan fabrika işçileri grup grup işten çıkararak, kapıya kilit vurdu. İşten atılan 50 yakın işçi, 6 aydır maaşlarını alamadıkları belirterek İnönü Parkı’nda bir araya geldi.

‘6 AYLIK MAAŞ İÇERİDE’

Bir araya gelen işçiler, ne yapacaklarını tartışıyor. Avukatlarla görüşen işçiler, yargı süreci için ilk önce arabulucuya gitmesi gerektiği için adliye gidip arabuluculuğa başvurdu. 6 aydır maaşını alamadığını dile getiren işten atılan tekstil işçisi Yılmaz Yılmaz, “2 yıl önce atanan kayyumla birlikte ara sıra maaşlarımızı alamadık. Bu maaşlar toplanıp 6 aylık maaş oldu. Bize haber verilmeden çıkışımız yapılmış. Sürekli çevreden borçlanarak evi geçindiriyorduk. Şimdi ne yapacağız. 6 aylık maaşımız içeride kaldı. Etrafa borçlandık” diye konuştu. (MA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...