HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın sosyal medya üzerinden bir ‘basın toplantısı’ düzenleyeceği açıklandı.

HDP tarafından açıklamaya göre, 6 Haziran Çarşamba günü saat 23:00’e dek sosyal medya platformları Twitter, Instagram ve Facebook üzerinden sorulan sorulara Demirtaş’ın verdiği yanıtlar, 8 Haziran Cuma günü Demirtaş’ın kendi Twitter hesabından paylaşılacak.

Hdp tarafından yapılan bilgilendirme şöyle:

“Cumhurbaşkanı adayımız Selahattin Demirtaş, sosyal medya üzerinden bir basın toplantısı düzenleyecektir. 6 Haziran Çarşamba saat 23:00’e dek Twitter, İnstagram ve Facebook’ta #DemirtaşaSoruyorum, #AskDemirtas veya #JiDemirtaşDipirsim etiketleriyle yazılacak sorular derlenerek kendisine iletilecektir.

Türkiye ve dünya medyasından gazetecilerin iletecekleri bu sorulara Demirtaş’ın vereceği cevaplar, 8 Haziran Cuma gün içinde kendi Twitter hesabından paylaşılacaktır.

Facebook ve İnstagram üzerinden alınacak soruların Demirtaş tarafından iletilecek cevapları da Selahattin Demirtaş Facebook sayfası ve İnstagram hesabından paylaşılacaktır.

Dilerseniz sorunuzu video çekerek de paylaşabilirsiniz. Video sorular, ekran görüntüleri alınarak ve sorular yazılı hale getirilerek kendisine iletilecektir.” (İZNEWS)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...