TTB Merkez Konsey Üyesi Prof. Dr. Sinan Adıyaman, Şenyaşar ailesinden 2 kişinin öldürüldüğü Suruç Devlet Hastanesi’nde gerçeklerin bir an önce ortaya çıkarılması için inceleme yapma talebinde bulundu.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, AKP’li vekil adayı İbrahim Halil Yıldız ve akrabalarının saldırısı ardından Şenyaşar ailesinden iki kişinin hastanede katledilmesine dair Merkez Konsey binasında basın toplantısı düzenledi.

TTB Merkez Konseyi adına konuşan Prof. Dr. Sinan Adıyaman, saldırıda yaşamını yitiren 4 kişi için başsağlığı dileyerek, “Her koşulda yaşatmak için var olan hekimler ve TTB olarak yaşanan bu katliamdan büyük kaygı duymaktayız. Üstelik ölümlerden ikisinin hastanede olması ve acil servis başta olmak üzere hastanenin hizmet veremez hale getirilmesi kaygılarımızı daha da artırmaktadır” dedi.

Adıyaman, “14 Haziran günü kaygılarımızı ilettik ve olayın ivedilikle açıklığa kavuşturulmasını ve sağlık çalışanlarının güvenliğinin sağlanmasını, hastane hizmetlerinin normale dönmesini talep ettik. Ancak bugüne kadar Sağlık Bakanlığı’ndan ve Şanlıurfa Valiliği’nden kapsayıcı ve soruları aydınlatıcı bir açıklama yapılmamış olması kamuoyunun kaygılarını artırmaktadır. 17 Haziran günü aralarında TTB, Diyarbakır Tabip Odası, Diyarbakır Barosu’nun bulunduğu örgütlerin başsağlığı dilemek, sağduyu çağrısı yapmak ve meslektaşlarımızla dayanışmak için ilçeyi ziyaret girişimi antidemokratik biçimde engellenmiştir” ifadelerini kullandı.

‘İNCELEME YAPMAYI TALEP EDİYORUZ’

Hastanelerin güvenli hale getirilmesi için Sağlık Bakanlığı’nı göreve çağıran Adıyaman, “Gerçeklerin bir an önce ortaya çıkarılması, hekimler ve sağlık çalışanları ile dayanışmak, çalışma ortamını güvenlik açısından incelemek üzere TTB heyetinin Suruç Devlet Hastanesi’ni ziyaret etmesi ve inceleme yapabilmesine olanak sağlanmasını talep ediyoruz” diye konuştu. (Mezopotamya Ajans)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...