GAZETE SOKAK – İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Şehsade Kurt ve Azim Yacan, Van’da faaliyet yürüten basın mensupları ile birlikte Karşıyaka Mahallesi’nde yapımı süren Spor Kompleksini gezerek süren çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İpekyolu Belediyesi tarafından Mayıs ayında yapımına başlanan ve önümüzde ki hafta içinde açılması beklenen spor kompleksinde çalışmalar son aşamaya geldi. Yaklaşık 1 milyon TL’ye mal olan spor kompleksinde futbol ve basketbol ’un yanı sıra birçok sportifin faaliyet gerçekleştirilebilecek.

İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Şehsade Kurt ve Azim Yacan’da spor kompleksinde incelemelerde bulundu. Burada Van’da faaliyet yürüten basın mensuplarıyla bir araya gelen Kurt ve Yacan spor kompleksi ve süren diğer çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

KURT: AMACIMIZ HİZMETİ EŞİT DAĞITMAK

İlk olarak söz alan Eş Başkan Şehsade Kurt, İpekyolu’nun nüfusunun Türkiye’nin 31 ilinden daha fazla olduğunu belirtti. İpekyolu ilçesi için kısa, orta ve uzun vadede bir planlama yaptıklarını hizmeti tümü yurttaşlara eşit dağıtmaya çalıştıklarını kaydeden Kurt, imkânlarını el verdiği oranda daha büyük bir spor kompleksi yapmayı planladıklarını da ifade etti. Önümüzde ki dönem içinde çok daha büyük bir spor salonunu halkın hizmetine sunacaklarını vurgulayan Kurt, “ Şu anda görüyorsunuz çocuklar ve mahalle halkı spor kompleksimizin yapılışından ötürü oldukça mutlu. Bizim sözümüz hizmettir ve sosyal belediyecilik kapsamında her mahallemizde bu çalışmaları yürütüyoruz. Spor kompleksimizi tamamen kendi imkânlarımızla yaptık.” Diye konuştu.

‘KUTUPLAŞTIRAN VE AYRIŞTIRAN BİR POLİTİKA İLE KARŞILAŞTIK’

Göreve geldikleri günden bu yana kamu kurumlarının olumsuz tavrı ile karşılaştıklarını ve kendilerine İş-Kur’un personel bile vermediğini söyleyen Kurt, “ Kabul edilemez bir kutuplaştırma politikası ile karşı karşıya kaldık. Buna karşı bizde bütünleştiren bir politika ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

YACAN: UYUŞTURUCU BAĞIMLILIĞINA KARŞI SPORU TEŞVİK EDİYORUZ

Ardından konuşan Eş Başkan Azim Yacan ise, kısa bir süre içinde spor kompleksini açmış olmanın mutluluğu içinde olduklarını vurguladı. İpekyolu ilçesinin önemli bir merkez olduğunu kaydeden Yacan, Yıldırım Ayaz mahallesinde yapım süre mesire ve piknik alanının da çok kısa süre içinde hizmete gireceğini kaydetti. Konuşmasında son zamanlarda Van’da artan uyuşturucu madde bağımlılığına dikkat çeken Yacan, bunun önüne geçmenin yollarından birinin ise gençlerin spora teşvik edilmesini olduğunu dile getirdi. Spora ilişkin Gençlik Spor Müdürlüğüne yazı yazdıklarını ama olumsuz bir tutumla karşılaştıklarını kaydeden Yacan, Van’ın sporda başarılı olabilecek bir potansiyele sahip olduğunu ancak bunun yeterince değerlendirilmediğini belirtti.

‘SIFIR BORÇLA BIRAKTIK, 37 MİLYON TL BORÇ İLE ALDIK’

Yacan konuşmasını şöyle sürdürdü: Çalışmalarımızı bütçemiz dahilinde yapıyoruz. Geçmiş HDP’li belediyemizi kayyım sıfır borçla almasına rağmen bize 37 milyon TL borç ile devretti. Ama bunu bahane yapmıyor ve çalışmalarımızı yoğun bir biçimde sürdürüyoruz. İpekyolu ilçemizi hem turizm hem sportif anlamda çok önemli bir yere sahip. İpekyolu için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. İpekyoluspor’da oldukça başarılı bir performans ortaya koyuyor ve şampiyonluklar kazanacağımızdan şüphemiz yok. Tüm kutuplaştıran ve ayrıştıran poli politikalara karşı bütünleştiren bir hizmet anlayışıyla çalışıyoruz. Bunun içinde sporun önemli bir yere sahip olduğunun bilincinde olarak çalışmalarımız sürecek.” Diye konuştu.

Basın mensuplarının çeşitli konularda sorularını yanıtlayan Kurt ve Yacan’ın ardından topun başına geçerek penaltı atışı kullanmasıyla program sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...