Civan DEĞER

GAZETE SOKAK (ÖZEL) 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için çalışmalarını sürdüren
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Belediye Eşbaşkan Adayı. Songül Korkmaz, 1 Nisan tarihinden itibaren ‘gasp edilerek el konulan’ belediyeyi halkın iradesi ve demokratik seçimle alıp gerçek sahiplerine emanet edeceklerini söyledi.

“HALKIMIZLA BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Songül Korkmaz, bir süre önce Batman’da kurulan delegasyonun değerlendirme ve destekleriyle kendisi ve Sabri Özdemir’in Eşbaşkan adayı olarak seçildiğini belirterek, “Biz iki arkadaş Belediye Eşbaşkan adayı olarak seçildik. Songül Korkmaz ile Sabri Özdemir seçildi. Bu bağlamda belediyeyi tekrar halkımızla birlikte yönetmek için seçim çalışmalarımıza başladık” dedi.

“GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ ÇALIŞMALARIMIZI HALKIMIZLA BİRLİKTE YÜRÜTÜYORUZ”

Uzun yıllardan beri Kürt siyasi hareketinin her kademesinde aktif görevler alan ve başarılı çalışmalara imza atan Batman Belediye Eşbaşkan adayı Songül Korkmaz, “Uzun bir zamandır biz zaten halkın içindeyiz. Partimizin siyasi anlayışı gereği sürekli halkımızla beraber hareket ettik. Bütün çalışmalarımızı halkımızla birlikte yürüttük. Bu nedenle halkımızın istek ve görüşlerini de çok iyi biliyoruz. Biz de halkımızın istek, görüş ve önerileri doğrultusunda çalışmalarımızı başlattık ve yürütüyoruz. Çalışmalarımız çok iyi gidiyor” diye konuştu.

‘GÜCÜMÜZÜ HALKIN COŞKUSUNDAN ALIYORUZ’

HDP olarak en büyük desteği halktan aldıklarının altını çizen Korkmaz seçim çalışmaları kapsamında gittikleri her sokak, mahalle ve alanlarda coşku ile karşılandıklarını ifade ederek “Halkımızın coşkusunu, gücünü gördüğümüz zaman biz de güç alıyoruz. Halkımızın bu yaklaşımı bize ve savunduğumuz değerlere güç katıyor. Biz kendimize de halkımıza da
güveniyoruz ve mutlaka başaracağız” değerlendirmesinde bulundu.

‘BAŞ PROJEMİZ BELEDİYEYİ KAYUMDAN KURTARIP ASIL SAHİPLERİNE EMANET ETMEKTİR’

Batman halkının iradesine atanan kayyumdan belediyeyi kurtaracaklarını hatırlatan Korkmaz, “2.5 yıla yakındır Batman halkının iradesine kayyum atandı. Tabi asıl mesele kayyumdan öte, halkımızın iradesinin gasp edilmiş olmasıdır. Diyorlar ki “Biz; sizi, halkınızı tanımıyoruz, onun içi iradenizi gasp ediyoruz.” Bu nedenle bizim baş projemiz belediyemizi kayyumun elinden çıkarıp bir daha halka teslim etmektir,
belediyeyi tekrar halkımızın evi haline getirmektir” ifadelerini
kullandı.

‘BELEDİYEYİ KARAKOL OLMAKTAN KURTARACAĞIZ’

Kayyumdan sonra Batman belediyesinin karakola çevrildiğinin, 31 Mart seçimlerinden sonra geldikleri gibi belediyeyi halka açacaklarını anlatan Korkmaz sözlerini şöyle tamamladı:

“Dediğimiz gibi partimizin politikası da bellidir, yolumuz da bellidir. Biz belediyeyi aldığımızda, gerçi almışız da, halkımızla birlikte yürüteceğiz. Bugün Batman belediyesinin önünden geçtiğimizde, belediyeden öte bir karakol haline getirmişler. Halkımız rahat bir şekilde belediyeye gidemiyor. Bu anlamda belediye şu an halkın belediyesini temsil etmiyor. Halkın belediyesinin halka açık olması lazım, kapısının halka açık olması gerekir. Etrafı kapalı olmamalıdır. Bugüne kadar belediyeciliği halkımıza; açık, şeffaf bir şekilde nasıl yürütürsek bundan sonra da arkadaşlarımızla ve en önemlisi de halkımızla birlikte yöneteceğiz. Halk alınan kararların içinde değilse bir tarafı eksik olur, alınan kararların. Bu nedenle halkın; mahallelerin, kadınların, gençlerin, yaşlıların, zor durumda olanların, çocukların ve herkesin isteklerine göre projeler çıkarıp ve gene bu projeleri halkımızla paylaşarak hayata geçireceğiz. Bu temelde halkımızı ‘Mutlaka kazanacağız’ şiarıyla bir kez daha selamlıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...