SMA hastalığına karşı yaşam mücadelesi veren 2 yaşındaki Sümeyye Kurtalış’ın ailesi, tedavi giderlerini karşılamak için destek çağrısında bulundu.

GAZETE SOKAK – Türkiye’de yaklaşık üç bin Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastasından biri olan 2 yaşındaki Sümeyye Kurtalış, yaşam mücadelesi veriyor. Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Sakallı (Kelek) Mahallesi’nde yaşayan Sümeyye Kurtalış da Tip-1 SMA teşhisi konulan çocuklardan sadece biri. 9 kiloya ulaşan ve artık kilo almaması gereken Kurtalış’ın ailesinin, ilaçlarını karşılamak için başlattığı yardım kampanyası dördüncü ayına girdi. Ancak şimdiye kadar kampanya kapsamında sadece 37 bin TL toplandı. Zamanla yarışan Kurtalış ailesi, destek çağrılarını yineledi.

‘KIZIM YAŞASIN’

Sümeyye’nin hastalığını geç fark ettiklerini belirten anne Fidan Kurtalış, “Kızım SMA Tip 1 hastası. Hastalığını 6 aylıkken fark ettik. Diyarbakır’ın bütün hastanelerini dolaştık. Nöroloji bölümü yoktu, bir doktor tek vardı, O’na da zor ulaştık. Bizi Malatya’ya yönlendirdi. Şu an tedavimiz orada devam ediyor. 6’ncı dozunu alacak. Kızım için kampanya başlattık ama çok geride. Valilik, sosyal medya üzerinden yardım kampanyamıza izin vermiyor. Ölüme terk ediyorlar resmen. Biz bu kararı kabul etmiyoruz. Mahkemeye başvurduk. Fakat mahkeme de henüz sonuçlanmadı. Kızımın yaşamasını istiyorum. Desteklerinizi bekliyorum. Sümeyye’nin sesinin duyulmasını istiyorum. Kızımın bu zor şartlar altında yaşaması bir mucize. Lütfen Sümeyye’nin sesini duyun. Kızıma nefes olun” şeklinde konuştu. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...