GAZETE SOKAK – HDP’nin “Kardeş Aile Kampanyası” kapsamında Şırnak’ta ihtiyaç sahibi bine yakın aile belirlendi. HDP İl Eşbaşkanı Sebahattin Deniz, “Toplumsal yaşamın hakikati paylaşmaktır” diyerek, bu zorlu süreci ancak dayanışarak aşabileceklerini vurguladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde ihtiyaç sahibi aileleri belirleyip ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlatılan “Kardeş Aile kampanyası” büyüyerek devam ediyor. HDP İl Örgütü tarafından Şırnak ve ilçelerinde de startı verilen kampanya kapsamında bugüne kadar ihtiyaç sahibi bine yakın aile belirlendi.

Yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi veren HDP Şırnak İl Eşbaşkanı Sebahattin Deniz, kampanya kapsamında maddi durumu olmayıp, ihtiyaç sahibi ailelerle dayanışmayı büyütmeye çalıştıklarını ifade etti. Deniz, ihtiyaç sahibi aileleri il ve ilçe örgütleri, mahalle komisyonları ve parti üyeleri ile tespit etmeye çalışmanın yanı sıra sosyal medya hesaplarından yayınladıkları iletişim numaralarını arayanları kayıt altına aldıklarını belirtti. Bu noktada hiçbir ayrım gözetmediklerini vurgulayan Deniz, bugüne kadar bine yakın aile tespit edip, bu yönlü çalışmalarının devam ettiğini paylaştı.

AMAÇ SADECE MADDİ DESTEK DEĞİL

Deniz, “Kardeş Aile Kampanyas’ı çerçevesinde ihtiyaç sahibi aileler ile onlarla dayanışmak isteyen aileleri buluşturuyoruz. Biz burada sadece aracı rolü üstleniyoruz. Burada amacımız sadece dayanışmaya ihtiyacı olanlara maddi destek sunma olanakları oluşturmak değil, aileleri bir araya getirerek toplumsal duyarlılık ve maneviyatı da geliştirmektir. Kültürümüzde ve geleneğimizde mevcut olan dayanışma ve yardımlaşma ruhunu daha da genişleterek güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

110 AİLE ‘KARDEŞ’ OLDU

“Kardeş Aile” kampanyasının toplumun genelinde ve özellikle de bölgede olumlu bir etki yarattığını ifade eden Deniz, şunları söyledi: “Birçok yerden, kişi ve kurumlardan destekte bulunmak isteyen insanlar bize ulaşıyor. Bugün itibariyle belirlenen ailelerden 110’u, dayanışmak isteyen ailelerle buluşturuldu. Bundan sonra daha fazla aileyi buluşturacağımıza inanıyoruz.”

‘YAŞAM PAYLAŞTIKÇA ANLAM KAZANIR’

Deniz, kampanyanın daha da büyütülmesi için kent halkına çağrıda da bulundu. “Toplumsal yaşamın hakikati paylaşmaktır. Mahallemizde, sokağımızda, köyümüzde, il ve ilçelerimizde birbirimize sahip çıktığımız oranda yaşamı ve toplumumuzu korumuş oluruz” diyen Deniz, “Dayanışma hem birey hem de toplum olarak vicdani ve ahlaki bir sorumluluktur. Başta bizler olmak üzere tüm halkımız bu tarihi sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Yaşam paylaştıkça anlam kazanır, halkımızla birlikte bu zorlu süreci paylaşarak ve dayanışarak aşacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...