GAZETE SOKAK – Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın TRT ortak yayınında yaptığı konuşmada “HDP eşittir PKK’ sözlerini Artı TV canlı yayınında yanıtlayan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, dün İçişleri Bakanı’nın bugün de AKP Genel Başkanı’nın kullandığı suçlayıcı dilin altında, bu gün sürüklenmiş oldukları acziyetin yattığını söyledi:

‘SUÇLAYICI DİLİN ALTINDA YATAN ŞEY ACİZLİK VE ÇARESİZLİKTİR’

“Artık geldiğimiz aşamada Cumhurbaşkanı, yetkilerini ve sorumluluğunu da aşarak Meclis’in 3’üncü büyük partisi, yasal partisi, demokratik partisi ve 7 milyona yakın oy almış partisini fütursuzca suçlayabiliyor.

Şimdi bunun altında yatan neden aslında tüm toplumda bir algı yönetimi ile yaklaşmak, adeta bir psikolojik savaş taktiği uygulamaktır. Bunu çok iyi biliyoruz. Bu güne kadar defalarca düşmanlaştırıcı, ötekileştirici söylemlerde bulundu. Nefret söylemiyle yaklaştı. Ama giderek düştüğü acizlik ve çaresizlik içinde artık HDP’yi doğrudan bu şekilde suçlayarak kamuoyunda böyle bir özdeşlik kurmaya çalışıyor. Biz demokratik siyaset içinde bir partiyiz. Bizim böyle bir eşitlikte gösterilebilecek zerre kadar bir ilişkimiz yok. Bu güne kadar suçladıkları bütün arkadaşlarımızın, yargılanan bütün arkadaşlarımızın fezlekelerinde, yargılandıkları süreçlerde bir tane delil yok. Dolayısıyla bu suçlayıcı dilin altında yatan şey, bu gün sürüklenmiş oldukları acziyettir.

‘SEÇİMİ KAYBEDECEKLERİNİ ANLADILAR’

Çünkü seçimi kaybedeceklerini anladılar. Ve bu tür yöntemlerle kamuoyunda yine algı yaratmaya devam etmek istiyorlar. Kimse artık ciddiye almıyor. Ciddiye alınmayacak bir durumdalar. Dün İçişleri Bakanı bu gün Cumhurbaşkanı bu tür söylemlerle aslında Türkiye’nin siyaseten geldiği noktayı çok iyi izah ettiler bir tarafıyla.

Evet acıdır Türkiye’deki siyaset bu tekçi anlayışla, bu saray iktidarıyla içinden çıkılmaz bir yere sürüklenmiştir. Türkiye’de siyasetin çözmesi gereken bunca sorun varken Cumhurbaşkanı kendi iktidarını kurtarabilmek açısından, 31 mart seçimlerini kotarabilmek adına akla hayale gelmeyecek her türlü suçlamayı yapmaya devam ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...