GAZETE SOKAK – Ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle bir çok işletme zarar ettiği için kapanmak zorunda kalırken, bazı işletmeler de iflas etme noktasına geldi.

Çok sayıda işletme, zarar ettiği gerekçesiyle; kira, personel maaşı, vergi gibi borçlarını ve diğer giderlerini karşılayamadığı için küçülme yoluna giderken, Batman’da yemek üretimi yapan Seyhan Yemek Fabrikası personel sayısını arttırarak krize ve doların yükselişine adeta meydan okuyor.

‘FİYATLARA ZAM YAPMIYORUZ’

Seyhan Yemek Fabrikası sahibi Seyhan Sincar, eskisi gibi kar etmediklerini ancak yaşanan ekonomik krize rağmen doların yükselişine yenik düşmediklerini ve 7 TL’ye sattıkları 4 çeşit yemeğin fiyatına zam yapmadıklarını söyledi.

KURULUŞ

1 Eylül 2013 yılında küçük çapta yemek üretimi yapmaya başladıklarını belirten Seyhan Sincar, zamanla daha da büyüyerek hizmet çıtalarını üst düzeye çıkardıklarını ifade etti. İlk yıl 100 kişilik yemek üretimiyle hizmet vermeye başladıklarını aktaran Sincar, “İlk olarak küçük çapta üretim yapmaya başladık. Zamanla işletmemizin kapasitesini yükselttik ve şimdi günlük 10 bin kişiye yemek hizmeti sunma aşamasına geldik” dedi.

4 ÇEŞİT YEMEK 7 TL

Gıda üretimi başta olmak üzere, buna benzer bütün işletmelerin uzun soluklu kazanç elde etmesi için; kalite, hizmet ve hijyene önem vermesi gerektiğinin altını çizen Sincar, kriz ve dolara inat, her gün ürettikleri 4 çeşit yemeği 7 TL’ye müşterilerine ulaştırdıklarını hatırlatarak şöyle dedi:

KALİTE

Temel ilkemiz kalitedir. Bu bağlamda her ay farklı bir liste çıkararak mutfağımızda kullandığımız ürünleri özenle seçip aldıktan sonra yemeklerimizi profesyonel aşçı ekibimizle hazırlıyoruz.

HİZMET VE PROFESYONELLİK

Önceliklerimizden biri de müşterimize olabildiğince en iyi şekilde zamanında kaliteli hizmet sunmaktır. Bu da programlı ve halkla ilişkiler anlamında personelin iyi yetişmişliğinden geçer. Batman şartlarında zor da olsa bunu başarmış durumdayız. Bizim için müşteri sayısı önemli değil, bir müşteri için Batman’ın bir ucundan diğer ucuna servis araçlarımız yemek götürmektedir.

LEZZET VE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Hassas olduğumuz noktalardan biri de yemeklerimizin lezzetli olmasıdır. Yemek sektöründe damak tadı ve lezzet müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Bu nedenle kuruluşumuzdan beri bizden yemek alan müşterilerimiz var. Bunların bir kısmı da kurumsal firmalardan oluşuyor.

KAPASİTE VE ZENGİN ÇEŞİT

Günlük ortalama 10 bin kişiye yemek çıkarabilen Seyhan Yemek Fabrikası Batman’da yüzlerce kurumsal firmanın toplu yemek ihtiyacını karşılamakla beraber ev ve iş yerlerine de servis yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...