GAZETE SOKAK – Eğitim-Sen Batman Şubesi’nin 2010 yılından bu yana düzenlediği “Şerzan Kurt Öykü Ödülü” yarışmasının başvuruları başladı.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Batman Şubesi, Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü İkinci sınıf öğrencisi iken 12 Mayıs 2010 tarihinde ırkçı bir grubun silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Şerzan Kurt (1989-2010) anısına düzenlenen “Şerzan Kurt Öykü Ödülü”nün başvuruları başladı. Bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek olan ödülün amacı, edebiyata özgün yapıtlar kazandırmak ve yaşanan insan hakları ihlallerine dikkat çekmek olduğu belirtildi.

Katılım koşulları ise şöyle: “*Katılımcılar daha önce herhangi bir yerde (kitap, dergi, internet vs.) yayımlanmamış ve ödül almamış bir öyküyle yarışmaya katılabilirler.

*Yarışmanın dili Kürtçe ve Türkçedir. Her dilde ayrı ödül verilecektir. Jüri uygun gördüğünde ödülü paylaştırabilecektir.

*Öykü, özgeçmiş, iletişim bilgileri ve fotoğrafı da içeren bir maille [email protected] adresine gönderilmelidir. Son katılım tarihi: 15 Mart 2019

*VIII. Şerzan Kurt Öykü Ödülü’nün sonuçlanmasının ardından hazırlanacak kitapta Seçici Kurul’un uygun göreceği eserlere yer verilecektir. Yarışmaya eser gönderenler bu hükmü kabul etmiş sayılacaktır.

*Sonuçlar basın yoluyla açıklanacak olup, ödüller 8 Nisan 2019’da gerçekleştirilecek bir etkinlikle verilecektir.

* Ödül, kurum tarafından verilecek bir plakettir. Para ödülü verilmemektedir.”

Kürtçe öykü için seçici kurulundaki kişilerin isimleri şöyle: Şener Özmen, Îrfan Amîda, Kristin Özbey, Bahoz Baran, Weysel Tirpan, Mehmet Çakmak ve Ömer Kurt (Şerzan Kurt’un babası. Oy kullanmayacaktır.)

Türkçe öykü için seçici kurulundaki kişiler şunlar: Aslı Peker, Ayşegül Tözeren, Belma Fırat, Jale Sancak, Sibel Oral, Zeynep Uzunbay ve Nejla Kurt (Şerzan Kurt’un annesi. Oy kullanmayacaktır.) (MA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...