GAZETE SOKAK – Belediyeyi mutlaka kazanacaklarını vurgulayan HDP Bingöl Belediyesi Eşbaşkan adayı Senem Çakas, “31 Martta bütün halkımız, tepkili ve kızgın olan yurttaşlarımız, tepkinizi sandıklara gitmeyerek değil, sandığa giderek en güzel cevabı verin” çağrısında bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Belediyesi eşbaşkan adayları Senem Çakas ve Hişyar Özsoy, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Farklı kentlerde oy kullanacak yurttaşlar, Bindöl’den oy kullanacakları illere gitmeye devam ediyor. Kentte şimdiye kadar yaklaşık 250 seçmen oy kullanacakları memleketlerine doğru yola çıkarıldı. Yurttaşlara çağrıda bulunan eşbaşkan adayı Senem Çakas, yurttaşların sandıklara giderek tepkilerini sandıkta göstermelerini vurguladı.

‘MUTLAKA KAZANACAĞIZ’

Yaptıkları çalışmalarda Bingöl’ün genelinde yoğun ilgiyle karşılaştıkları belirten Senem Çakas, kendileri için olumsuz bir sonuçla karşılaşmayacaklarını söyledi. “Mutlaka kazanacağız” diyen Çakas, “Biz halkımıza belediyeyi birlikte yönetmeyi vaat ediyoruz. Elimizden geldiğince bunu anlatmaya çalıştık. İnsanların sözlerinde gözlerinde değişimi ne kadar çok istediklerini gördük. Mevcut yönetim 15 yıldır burada iktidarda, şuan hali hazırda belediye binası bile yok. Bingöl’ün parası, Bingöl için kullanılmamış. Daha çok rant kapıları açılmış. Kişiler üzerinden bir zenginleşme söz konusu. Doğamızı bile kullanamaz hale geldik. Şehrin içerisinde beton bloklar dışında bir şey yok. Biz bunu değiştirmek istiyoruz. Kadınlarla beraber şehrimizi güzelleştirmek istiyoruz” diye konuştu.

‘BİNGÖL’Ü HALKIMIZLA KURTARMAK İSTİYORUZ’

Aldıkları güzel tepkilerin sandığa yansıyacağını dile getiren Çakas, şöyle devam etti: “İnsanlara kendimizi anlatmaya çalıştık onların sorunlarını dinledik. Onların sıkıntılarını not ettik. Onları daha çok dinlemeye çalıştık ve bugüne geldik. İnşalar üzerindeki etkimizi ve insanların değişimini görebiliyoruz artık. Bununda sandıklara yansıyacağına inanıyoruz. Bingöl için en doğrusunun ne olduğuna inanıyorlarsa o yönde karar versinler. Bu kararında bizimle ilgili olumsuz sonuçlanacağına inanmıyoruz. Biz Bingöl’ü halkımızla beraber kurtarmak istiyoruz. Bu anlamda da desteklerini bekliyoruz.”

‘TEPKİNİZİ SANDIKTA GÖSTERİN’

Seçim çalışmaları sırasında bazı yurttaşların tepkilerini dile getirmek için sandığa gitmeyeceklerini ifade ettiklerini belirten Çakas, “Bir oyla değişir. Senin oyunla değişir. Kimse kendisini sandıktan geri tutmasın. Sandıklara gidip tepkilerini göstersinler. Bugüne kadar sizleri yok sayanlara cevabı sandıkta verin. 31 Martta bütün halkımız, tepkili olan, kızgın olan yurttaşlarımız, özellikle kadınlar, tepkinizi sandıklara gitmeyerek değil, sandığa giderek gerekli cevabı verin. En güzel cevap sandıkta verilir” çağrısında bulundu.

‘HALK İRADESİNİN SANDIĞA YANSIMASI İÇİN…’

Hareketli seçmenler için çalışmaların son ana kadar devam edeceklerini HDP Bingöl il örgütü saymanı Yaşar Yurtsever, şuana kadar çevre illere giden başta öğrenciler olmak üzere 221 kişinin gidiş geliş biletlerinin kesilerek memleketlerine doğru yola çıktıklarını kaydetti. Yurtsever, bir oyunun bile heder olmasını istemediklerini ve halk iradesinin sandığa yansıması için yoğun bir hafta geçirdiklerini söyledi. Halkın ve öğrencilerin çok duyarlı olduğuna dikkat çeken Yurtsever, “Gasp edilen irademizi geri alacağız. Kayyum anlayışını sandığa gömeceğiz” dedi. – MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...