GAZETE SOKAK – Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, Türkiye’yi Suriye’nin kuzeyindeki duruma doğru orantılı olarak hareket etmesi ve eylemleriyle Suriye’deki siyasi çözüm sürecini engellememesi konusunda uyardı.

Kremlin’den Kuzey ve Doğru Suriye Özerk Bölgesi’ne yönelik operasyonlarını sürdüren Türkiye’ye uyarı geldi.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, Türkiye’nin yürüttüğü operasyonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sputnik’te yer alan habere göre, Uşakov, yürütülen operasyonla ilgili beklentilerini şu sözlerle dile getirdi: “En önemlisi Türkiye’nin duruma doğru orantılı olarak hareket etmesi ve eylemleriyle Suriye’deki siyasi çözüm sürecini engellememesi. Bizim için en önemlisi bu.”

Rusya Develet Başkanı Vladimir Putin’in 12 yıl aradan sonra ziyarette bulunduğu Suudi Arabistan yönetimi ile görüşmeleri hakkında da bilgi veren Uşakov, Putin ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın bu konuyu akşam yemeği sırasında ayrıntılı bir şekilde ele alacaklarını ifade etti.

Uşakov, “Şu anda (harekat) kısaca ele alındı. Fakat hala zamanımız var, Veliaht Prens ile akşam yemeğinde her şey daha detaylı bir şekilde ele alınacaktır” dedi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...