GAZETE SOKAK – İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Amerika’nın tarihinin en kötü dönemlerinden birinde olduğunu durumu belli birkaç ülke haricinde hiçbir ülkenin Amerika’nın yanında yer almadığını belirtti.
İRNA’nın haberine göre, Bakanlar Kurulu toplantısında açıklamada bulunan Ruhani, UNESCO, BM, UAEK, UCM gibi uluslararası kurum ve kuruluşların da Amerika politikalarını onaylamadıklarını belirleyerek, Amerika’nın çok kötü durumda olduğunu söyledi.
Amerika’nın içerideki şartlarının da geçmiş yıllarla çok farklı olduğunu ifade eden Ruhani, ‘’Amerika’da Beyaz Saray yöneticilerini onaylayan çok az aydın bulursunuz ve hatta bunlardan bazıları açık bir şekilde Beyaz Saray yöneticilerini akılsız diye adlandırıyorlar ve bu ABD tarihinde az görünen olaydır’’ dedi.
Ruhani, ‘’Bugün Amerika’nın müttefikleri siyasi yönden onların yanında değiller ve hatta Amerika’nın geleneksel müttefikleri de o ülkeden uzaklaşmışlar ve bununla onur duyuyorlar, halbuki bu ülkeler bir zamanlarda Amerikan yanında olmakla onur duyuyorlardı’’ dedi.
Ruhani, ‘’İran gerçi istemediği bir ekonomik savaşla karşı karşıyadır ve hiç bir uluslararası kurala saygı duymayan kişilerle karşılaşmaktadır fakat İran milletinin direnişi örnek oluşturacak şekildedir’’ dedi. (İZNEWS)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...