GAZETE SOKAK – Demokratik Suriye Güçleri, Kuzey ve Doğu Suriye’de kurulması planlanan “güvenli bölge”yi “uluslararası güvence altında olması ve tüm etnik ve dini farklılıkların haklarını güvenceye alması şartıyla desteklediklerini açıkladı.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Genel Komutanlığı, Kuzey ve Doğu Suriye’de yapılması planlanan “güvenli bölge” tartışmalarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

QSD açıklamasında, “güvenli bölge”nin uluslararası güvence altında olması ve tüm etnik ve dini farklılıkların haklarını güvence altına alması şartıyla destekledikleri belirtildi.

QSD’nin açıklaması şöyle:

“Bizler Demokratik Suriye Güçleri (QSD) olarak, kurulduğumuz günden bu yana DAİŞ terör örgütü başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleriyle birlikte hareket ettik, büyük emekler sarf ettik ve büyük kazanımlar elde ettik.

Şimdi de Kuzey ve Doğu Suriye’deki tüm halkların, inançların ve farklılıkların korunması misyonumuzu yerine getirmeye devam ediyoruz. Güvenliğini sağladığımız bölgelerin Suriye’deki tüm farklılıkların güven içerisinde bir arada yaşadığı yegâne bölgeler olduğunu, başta da Türkiye olmak üzere hiçbir komşumuz için tehlike oluşturmadığımız belirtiyoruz.

Demokratik Suriye Güçleri olarak, Kuzey ve Doğu Suriye’de sözü edilen güvenli bölge inşa edilmesi çalışmalarına uluslararası güvence altında olması ve bölgedeki tüm etnik, dini, farklılıkların katliamlardan korunması ve haklarının güvence altına almasının yanı sıra dış müdahaleye izin vermemesi şartıyla destek vermeye hazırız.” MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...