GAZETE SOKAK (BATMAN) – Yerel seçimlere 3 ay gibi bir süre kalırken, siyasi partiler aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda siyasetin en küçük ana mekanizmasını oluşturan muhtar adayları da projelerini yaşadıkları köy ve mahalle sakinlerine anlatmaya başladı.

Genç ve dinamik yapısıyla dikkat çeken Batman’ın Bağlar mahallesi muhtar adayı Cengiz Çağıl, hazırladığı projelerle gittiği her yerde taktirle karşılanıyor.

Kısa bir süre öncesine kadar esnaflık yaptığını belirten genç muhtar adayı Cengiz Çağıl doğup büyüdüğü mahalleye daha iyi hizmet etmek için muhtar olmak istediğini belirtti.
Yerel hizmetin ana mekanizmasının mahallelerden oluştuğunu hatırlatan Cengiz Çağıl, “Daha önce esnaf olarak Batman halkına hizmet veriyordum. Şimdi doğup büyüdüğüm mahalleye hizmet etmek için muhtar adayı oldum. Muhtar olarak seçildikten sonra; Bağlar mahallesinde; kadın, çocuk, genç ve yaşlılara yönelik bir çok alanda projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

‘AYRIM YAPMADAN HERKESE EŞİT HİZMET’

Genç, dinamik ve mütevazı duruşuyla dikkat çekmenin yanı sıra mahallelilerin sevgisini kazanan Cengiz Çağıl, insan ayrımı yapmadan herkese eşit şekilde hizmet edeceğinin altını çizdi.
Gazete Sokağa özel açıklamalarda bulunan Bağlar mahallesi muhtar adayı Çağıl projelerini şöyle sıraladı:

‘TAZİYE EVİ SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ’

Bağlar mahallesinin önemli sorunlarından biri taziye evi eksikliğidir. Bu eksikliği gidermek için gerek halkımızdan gerekse yetkili yerlerden yardımlar alarak bu eksikliği gidermeye çalışacağız.

GENÇLER İÇİN SANAT ATÖLYELERİ

Yaşanan dejenerasyon ile birlikte sosyal ve kültürel anlamda her geçen gün daha da yozlaşan gençliği rehabilite edecek kültür ve sanat atölyeleri oluşturacağız. Bu nedenle öncelikli çalışmalarımız gençlere yönelik olacağı için bu alandan da bir çok projeyi hayata geçirmek için çabalayacağız.

ÇOCUK ATÖLYELERİ

‘Ağaç yaşken eğilir’ sözünden yola çıkarak, mahallemizin çocuklarına yönelik ekibimizle birlikte büyüklerimizin de önerilerini alarak atölyeler kurcağız. Atölyelerimizde çocuklarımızın gelişimi ile ilgili çalışmalar yapılacak. Atölyelerimiz bünyesinde tiyatro, müzik ve resim kursları verilecek.

KADIN ÇALIŞMA ATÖLYELERİ VE TANDIR EKMEĞİ

Mahallemizde kadınlara yönelik oluşturacağımız el sanatları atölyesi temel projelerimizden biri olacak. Bunun yanı sıra tandır ekmeğinin pişirilmesi ve satışı için kadınlara istihdam sağlayacağız.

GENÇLERİMİZİ SPORLA BULUŞTURACAĞIZ

Mahallemizde spor bilincini geliştirmek için gençlerimizin talepleri doğrultusunda gerek valilik gerek belediye ile koordineli bir şekilde çalışıp gençlerimizin tesislerden yararlanması ve mahallemize spor tesisleri kazandırılması için gereken çalışmaları yapacağız.

‘HALKIN SORUNLARINI MUHTARLIK OFİSİNDE ÇÖZECEĞİZ’

Bağlar mahallesinde açacağımız muhtarlık ofisinde mahallelilerin sorularını dinleyip birlikte çözüme kavuşturacağız. Sorunların çözümü noktasında birlikte büyüklerimizin de katkısıyla konuşarak çözeceğiz. Ofisimiz sürekli açık kalmak şartıyla mahalle sakinlerinin hizmetinde olacak.

TEMİZLİK KAMPANYALARI

Mahallemizin temiz olması ve çevre bilincinin geliştirilmesi için ‘kirletmeme’ kültürünü geliştirmeye yönelik önemli çalışmalar yapacağız. Çevre bilinci ile ilgili yapacağımız kampanya sonucunda en temiz sokağın sakinlerini ödüllendireceğiz.

‘YOKSUL AİLELERE DESTEK SAĞLANACAK’

Mahallemizin dar gelirli aileleri tespit ederek, gıda, temizlik ürünleri ve diğer temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımız olacak.

YAŞLILARA BAKIM HİZMETİ

Mahallemizde bulunan dar gelirli ve kimsesiz yaşlılara bakım hizmeti sunarak geçimlerini sağlamaları için gerekli çalışmaları yapacağız. Bu temelde mahallemizdeki yaşlıların isimlerini tespit ettikten sonra projemizi hayat geçireceğiz. Barınma başta olmak üzere; gıda, temizlik ürünleri ve giysi gibi ihtiyaçlarını karşılayacağız.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE VE BİLİNÇLENDİRME

Bilindiği gibi uyuşturucu kullanımı giderek artmaktadır. Bunun önüne geçmek için ciddi anlamda çalışmalarımız olacak. Çağımızın kangreni haline gelen ve giderek yayılan uyuşturucu illetiyle mücadele etmek için elimizden gelen bütün çabaları sarf edeceğiz. Yetkili kurumların da desteğini alarak gençlerimizi bu konuda bilinçlendirmek için çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...