GAZETE SOKAK – Mart 2019’da ülke genelinde yapılacak yerel seçimler için siyasi partiler çalışmalarını sürdürürken, siyasetin en küçük ama ana mekanizmasını oluşturmakla beraber yurttaşa yakınlık alamında belki de en etkili hizmet birimi görevini yürüten muhtarlıklar için aday olanlar projelerini açıklamaya başladı.

Bu kapsamda Batman’ın Gap Mahallesinde muhtarlığına talip olan genç aday Erkan Daş Gazete Sokağı ziyaret ederek projelerini anlattı. Muhtar adayı Daş’ın projelerinde toplumsal sorumluluğun yanı sıra gençlere ve kadınlara yönelik atölye çalışmalarının yer alması dikkat çekiyor.

‘AYRIM YAPMADAN HİZMET EDECEĞİZ’

Genç, dinamik ve mütevazı yapısıyla dikkat çekmenin yanı sıra mahalle sakinlerinin sevgisini kazanan Erkan Daş, seçildiği taktirde hiç bir şekilde insan ayrımı yapmadan herkese eşit şekilde hizmet edeceğini söyledi.
Gap mahallesi muhtar adayı Daş projelerini şöyle sıraladı:

GENÇLER VE ÇOCUKLARA YÖNELİK SANAT ATÖLYELERİ

Gap mahallesi, genç nüfus yapısına sahip bir yer. Onun için daha çok gençlere yönelik çalışmalarımız olacak. Bu anlamda bir çok projeyi hayata geçirmek için çabalayacağız. Seçildiğimde, önceliğimiz çocuklara ve gençlere yönelik ekibimizle birlikte mahallelinin de önerilerini alarak kültürel ve mesleki bağlamda geleceğe dair projeleri hayata geçirmektir. Sanatsal faaliyet olarak ise tiyatro, müzik, resim, fotoğraf, kısa film atölyelerinin hayata geçirilmesinin yanı sıra okuma kültürünün geliştirilmesi ve öğrencilerimizin ders çalışabileceği atölyeler oluşturarak pratik çalışmalar yapacağız. Çocuklarımızın sanatla erken yaşta tanışmaları gerektiğine inandığım için bu alanda çalışmalarımız süreklilik arz edecektir.

KADIN ÇALIŞMA ATÖLYELERİ

Mahallemizde el sanatlarıyla uğraşan kadınların çalışabileceği ve hazırladığı ürünleri satışa sunup maddi kazanç elde edebileceği atölyeler oluşturacağız. Bu temelde gerektiğinde kadın eğitmenler aracılığıyla atölyemizde zaman zaman kurslar açarak el sanatları eğitiminin verilmesini sağlayacağız.

‘GENÇLERİMİZ SANATLA YOĞRULACAK’

Sanatla yoğrulan bir neslin kötü alışkanlıklardan uzak kalacağı kesindir. Gap mahallesine muhtar seçildiğim taktirde her türlü kötü alışkanlığın karşısında duracağım. Zaten şu anda da bunun mücadelesini veriyorum. Bunun için gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması için kuracağımız atölyelerde çalışmalarını sağlayacağız.

SPORTİF FAALİYETLER

Mahalle gençliğine yönelik sportif projeler hazırlayıp gerekli ödeneği sağladıktan sora hayata geçirerek toplumsal huzura katkı sunmak için gençlerimizi bir araya getirip, alanında uzman olan eğitmenler nezaretinde pratik çalışmalar yapmayı planlıyoruz.

ÇEVRE BİLİNCİ

Önemli projelerimizden biri de çere bilincini geliştirmektir. Mahallemizde mevcut ola çevre bilincini daha da geliştirmek için çalışmalar yapacağız. Bu temelde de mahalle sakinleriyle birlikte hareket ederek gerekli girişimlerde bulunduktan sonra projemizi hayata geçireceğiz.

DAR GELİRLİYE DESTEKLER SAĞLANACAK

Mahallemizde bulunan dar gelirli aileleri tespit ederek belli aralıklarla, gıda ve diğer temel ihtiyaçlarını gidermek için çaba göstereceğiz. Bu çalışmayı yaparken insanlarımızı rencide etmemek için özen göstereceğiz. Yapılacak yardımlardan komşusunun bile haberi olmayacak.

MUHTARLIK ÇÖZÜM OFİSİ

Önemli projelerimizden biri de mahallemizde ‘Muhtarlık Çözüm Ofisi’ açmaktır. Açacağımız ofiste mahallemizin sorunlarını, halkımızla birlikte büyüklerimizin de katkısıyla konuşarak çözeceğiz. Ofisimiz sürekli açık kalmak şartıyla mahalle sakinlerinin hizmetinde olacak.

TAZİYE EVİ

Gap mahallesinin en önde gelen ana eksikliklerinden bir tanesi de taziye evimizin olmamasıdır. Bu anlamda öncelikli projelerimizden biri de mahallemizde modern bir taziye evi inşa etmektir.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE VE BİLİNÇLENDİRME

Çağımızın kangreni haline gelen ve giderek yayılan uyuşturucu illetiyle mücadele etmek için elimizden gelen bütün çabaları sarf edeceğiz. Bu anlamda yetkili kurumların da desteğini alarak mahalle sakinlerimizi ve özellikle de gençlerimizi bilinçlendirmek içi çalışacağız. Bu temelde uyuşturucuya bulaşmış gençlerin tedavisi için çalışmalarımız olacak. Bu gençlerimizi uyuşturucudan kurtardıktan sonra hazırlayacağımız sanatsal ve sportif projelerle öğrenecekleri meslekler sayesinde para kazanmalarını sağlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...