Armed Baran DEĞER

GAZETE SOKAK (ÖZEL) – 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için siyasi partiler yoğun bir çalışma ile belediye başkan adaylarını belirlerken, köy ve mahalle muhtar adayları da çekişmeli bir yarış sürdürüyor.

Diyarbakır’da muhtar adayı olan; halkın sevgisini kazanmış, duruş ve kişiliğinin yanı sıra projeleriyle dikkatler çeken Hayrettin Arcan Gazete Sokağa konuştu.

Halk arasında mütevazı kişiliğiyle bilinen, Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Aziziye mahallesi muhtar adayı Hayrettin Arcan, amacının mahalle sakinlerine hakkettikleri hizmetleri sunmak olduğunu kaydetti.

30 bin nüfusu, 12 bin seçmeni olan Aziziye mahallesi muhtar adayı Hayrettin Arcan seçildiği taktirde belediye, valilik ve diğer resmi kurumlar ile diyalog içinde olup mahallenin sorunlarını gidermek için çalışacağını söyledi.

‘KAPATILAN HALK EVLERİNİ YENİDEN AÇACAĞIZ’

Muhtar olarak seçildiğinde Aziziye mahallesinde bulunan ve bir süre önce kapatılan Halk evini yeniden mahalle sakinlerinin hizmetine açacaklarını belirten Hayrettin Arcan, “Aday olmamdaki tek amacım 25 yıldan beri yaşadığım Aziziye mahallesi sakinlerine hizmet etmektir. Bunun için var gücümle çalışarak her daim halkımın hizmetinde olacağım” dedi.

‘ALT YAPI SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ’

Aziziye mahallesinin altyapı sorunlarının olduğunu aktaran Hayrettin Arcan, “Altyapı anlamında mahallemizde mevcut olan altyapı sorunlarını belediyemizin de desteğini alarak en kısa zamanda çözmek için elimizden gelen tüm çabaları sarf edeceğiz” diye ifade etti.

ÇOCUKLARA YENİ OYUN ALANLARI

Aziziye mahallesinin kalabalık bir nüfusa sahip olduğunu hatırlatan Hayrettin Arcan, “Mahallemiz alan olarak çok büyük. Dolayısıyla çocuk oyun alanlarının yetersiz. Seçildiğim taktirde çocuklarımızın mutluluğu için yeni oyun alanlarının kazandırılması için çalışmalar yapacağız”açıklamasında bulundu.
Muhtar olarak seçildikten sonra Aziziye mahallesini yaşamın bütün alanlarında hakkettiği yere taşımak için elinden gelen bütün çabayı göstereceğini ve gece gündüz halkın hizmetinde olacağını dile getiren Hayrettin Arcan şöyle dedi:

‘ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK’

Yaşadığımız çağın vazgeçilmezi olan ulaşımda sıkıntı yaşıyoruz. Aziziye mahallesi kalabalık olduğundan ötürü toplu taşıma araçları yetersizliği yaşanıyor. Bu sorunu gidermek için gerekli resmi kurumlarla iletişime geçerek ulaşım alanında Aziziye mahallesine nefes aldıracağız.

TRAFOLARIN YETERSİZLİĞİ VE ELEKTRİK KESİNTİLERİ

Birçok yerde olduğu gibi mahallemizde de elektrik kesintileri çok fazla yaşanıyor. Bu konuda şikayetler her geçen gün giderek artıyor. Mahalleli bizi uygun görüp seçtikten sonra bu sorunu ek trafolar ve alt yapının yenilenmesiyle mutlaka çözeceğiz.

YÜRÜYÜŞ ALANLARI

Diğer yerlere göre Aziziye mahallesi temiz hava konusundan biraz daha şanslı durumda. Bu bağlamda yeni yürüyüş ve dinlenme alanları açısından değerlendirilebilir durumda. Bu alanda da yeni projeler hayata geçirmeyi planlıyoruz.

GENÇLER İÇİN SPOR ALANLARI

Sağlıklı bir yaşam için spor vazgeçilmezimiz olmalıdır. Geleceğin temelleri olan gençler için yeni spor alanları açmayı planlıyoruz. Bu sayede gençlerimiz hem spor yapacak hem de sağlıklı yaşam ile buluşacaklar.

MUHTARLIK 24 SAAT HALKIN HİZMETİNDE OLACAK

Mahallelinin bir sıkıntısı olduğu zaman muhtarlığa danışarak sorunun giderilmesi için destek alacak. Bir anlamda muhtarlık 7/24 halkımızın hizmetinde olacak.

SORULAR SOSYAL MEDYA VE WEB SİTE ÜZERİNDEN BİZLERE İLETİLEBİLECEK

Çağımızda artık web sitesi bulunmayan kurum yok denecek kadar az sayıda. Aziziye mahallesine muhtar olarak seçildiğimiz taktirde kuracağımız web site üzerinden yurttaşlarımız bizlere ulaşarak şikayet ve dileklerini iletebilecekler. Aynı zamanda yaptığımız çalışmaların haberlerini web sitemizde yayınlayarak mahalle sakinleriyle paylaşacağız. Ayrıca mahalleli herhangi bir yerde hizmet alamında bir eksiklik gördüğü zaman gerekirse fotoğraflayıp bize göndererek sorunun çözümü noktasında katkı sunacak.

DAR GELİRLİ YURTTAŞLARA DESTEK

Mahallede yaşayan dar gelirli aileleri tespit edilerek ve rencide etmeden gıda, temizlik malzemesi gibi destekler sunacağız.

KADIN ATÖLYELERİ

Açacağımız üretim atölyelerinde çalışmak isteyen kadınlar em meslek öğrenecek hem de ürettiklerini paraya dönüştürerek istihdam edilecek.

HAYRETTİN ARCAN KİMDİR?

1972 Kulp doğumlu. İlk ve orta öğrenimini kulpta yaptı. Daha sonra Diyarbakır Lisesinden mezun oldu. 1988’den sonra lokantacılık faaliyetine başlayarak esnaflığa ilk adımını yaptı. 24 yıldan beri Diyarbakır Yenişehir’de ikamet etmektedir. Emekli, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...