GAZETE SOKAK – Mısır’daki Giza piramitlerinin işlevi hala bilim çevrelerinin merak konusu. Bilim insanları piramitlerin gizemini çözmek için çalışmalarını sürdürüyor. Tanınmış üniversitelerin ortak çalışmasında, yapıların içerisindeki odalarda ve temelinde enerji üreten bir sistem olduğu ortaya çıktı.

Sözcü’nün haberine göre Rusya’da bulunan ITMO Üniversitesi ile birlikte Laser Zentrum Hannover’in ortak çalışması sonucunda 145 metre yüksekliğindeki piramidin içerisinde olağanüstü bir sistem olduğu ortaya çıktı. Yapılan incelemeler sonucunda yapının içerisindeki odalarda ve tabanda bulunan bu özel sistemin enerji topladığı anlaşıldı. Keops Piramidi’nde elektromanyetik enerji oluşturulduğu ifade edildi. Bilim insanlarının bu keşfi Journal of Applied Physics isimli bilim dergisinde yayınlanırken, bu sistemin nanopartikül geliştirmek için kullanılabileceği ifade edildi.

Araştırmayı yöneten Dr. Andrey Evlyukhin, “Piramitler her zaman ilgi çekiyor. Fakat biz bilim insanları olarak bunu daha da derinlemesine incelemeliyiz. Piramitlerde radyo dalgalarını dağıtan bir durum var” dedi. Uzmanlar henüz araştırmaların başında olduğunu vurgularken, bu elektromanyetik alanın tesadüfen oluşmuş olma ihtimali üzerinde de duruyor.

(Artı Gerçek)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...