GAZETE SOKAK – Hrant Dink Vakfı’nın maruz kaldığı tehditlerden dolayı Rakel Dink’i arayan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Yalnız değilsiniz, yanınızdayız” mesajı verdi.

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, son dönemlerde tehditlere maruz kalan Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e destek verdi. Buldan, saldırının ve tehditlerin hedefindeki Rakel Dink’i telefonla aradı. Tehditlere sert tepki gösteren Buldan, dayanışma mesajını paylaştı.

BULDAN: BİR ARADA DURMALIYIZ

HDP olarak tehditlere karşı Hrant Dink Vakfı ve Ermeni halkının yanında olduklarını belirten Buldan, Dink’e “Yalnız değilsiniz, yanınızdayız” mesajı verdi. HDP’nin de uzun süredir aynı tehditlere ve saldırılara maruz kaldığının altını çizen Buldan, “Bütün bu saldırılara ve tehditlere karşı ayaktayız, mücadele ediyoruz. Farklı olana yönelen bu sistematik saldırı ve tehditlere karşı esas olan dayanışma ve birlik içinde olmamızdır. Demokrasiden yana bütün güçler bir arada olmalıdır” ifadelerini kullandı.

DİNK: DOSTLARIN SESİ CESARET VERİCİ

Rakel Dink ise görüşmede, Pervin Buldan’a ve HDP’ye teşekkür ederek, “Sizin gibi dostların sesini duymak bile cesaret verici” dediği öğrenildi.

Hrant Dink Vakfı, 27-28 Mayıs tarihlerinde e-mail yoluyla yazılı ölüm tehdidi aldıklarını duyurmuştu. Vakfın Twitter hesabından yapılan açıklamada, ölüm tehditlerinin Şişli Emniyet Müdürlüğü’ne ve İstanbul Valiliği’ne bildirildiği belirtilmişti. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...