GAZETE SOKAK (ÖZEL) Denizi, kumsalı, doğası, kalesi ve özellikle de tarihi Kızıl Kulesi ile adeta yeryüzünün turizm cenneti olan Antalya’nın Alanya ilçesi, bu kez muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

300 KİŞİ KATILDI

Alanya’da, yapılan “1. Alanya Uluslararası Bisiklet Festival’ine” ülke genelinden ve yurt dışından 300 kişilik doğa dostu bisikletleriyle katılarak muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdi.

HER YAŞTAN KATILIM SAĞLANDI           

12 ve 14 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen bisiklet festivaline her yaştan cinsiyet ayrımı olmaksızın insanların katılması dikkati çekti.

Festivale katılan küçük çocukların yanı sıra engellilerin de yer alması katılımcılar tarafından taktirle karşılandı.

 

 

İLK GÜN

Alanya’nın Kestel beldesi sahilinde düzenlenen eğlence ile start veren bisiklet festivaline katılanlar daha sonra doğa için pedal çevirerek birbirleriyle yarıştı. Katılımcılar, festivalin ilk gününde astım hastalarının da şifa aradığı ve muhteşem sarkıtlarıyla bir doğa harikası olan Dim mağarasına kadar bisikletleriyle giderek burayı ziyaret etti.

DİM ÇAINDA MOLA

Ardından Dim çayı güzergahını gezen doğa dostu katılımcılar, bir süre mola verdi. Katılımcılar burada da Dim çayında yüzerek keyifli vakit geçirdi.

İKİNCİ GÜN

Festivalin 2. gününde ise katılımcılar Gazipaşa ilçesini ziyaret edip eşsiz güzelliği olan tarihi bir koya kadar sürüş yaptıktan sonra denize girildi. Daha sonra Sydra kalesine tırmanış yapan katılımcılar günü tamamladı.

SON GÜN

3. ve son gününde ise Alanya’nın tarihi sembolü olan Kızıl Kule ve tersaneyi ziyaret eden katılımcılar daha sonra kamp alanında geçerek vedalaşıp dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...