ARMED BARAN DEĞER

Gerçek gazetecilik; onur verici olduğu kadar aynı zamanda zor bir meslektir. Hele ki günümüzde, yaşadığımız coğrafyada bu mesleği, çıkar peşinde olmadan sağlam bir duruşla alçalmadan yapmak daha da zor bir hal almıştır.

Bu temelde 30 yıllık gazetecilik mesleğimde dik duruşumuzu bozmadan haysiyetimiz ve alın akımız ile işimizi yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bu onurlu duruşumuz tüm baskı ve engellemelere rağmen kuşkusuz sürecektir..!

Kısa bir süre önce siz değerli okurlarımızla buluşturduğumuz Gazete Sokak ailesi giderek büyümektedir. Bu bağlamda kendisi halen 11 yaşında olan dev yürekli yazarımız Armed Baran Değer ‘Atasözleri ve Değim Öyküleriyle’ sizlerle buluşturmanın onurunu bir kez daha yaşamaktayız..!

Armed Baran Değer’in yazdığı ‘PABUCU DAMA ATILMAK’ isimli ilk öyküsü şöyle:

Yine bir gün yoldan geçen bir çocuk vardı. Bu çocuk mahalleye yeni taşınmıştı. Adı Ali’ydi. Ali mahalleye yeni taşındığı için hiç arkadaşı yoktu. Bu nedenle Ali sokakta oynayan üç iyi arkadaşın yanına gitti ve şöyle dedi.

– Arkadaşlar bende sizinle oyun oynayabilir miyim? Bir sakıncası yoksa.

Üç iyi arkadaş Ali’yi aralarına aldılar ve beraber oyun oynamadan önce tanıştılar.

Birisi ben Aykut dedi. Öbürü ben Kemal dedi. Son olarak bende kerem dedi. Ali’de kendini tanıtı. Tanışma faslı bitikten sonra arkadaşlar oyun oynamaya başladı. Eğlenceli geçen günler sonrası bir gün Ali arkadaşlarını evine çağırdı eve gelirken Kerem top getirmiş olduğunu fark etmiş olan Kemal ve Aykut topu Kerem’in elinden alarak oynamaya başladılar. Topu sert vuruşlarla salonda adeta bir okumuşcasına bir o yana bir bu yana gönderdiler. En sonunda Aykut’un vurduğu sert bir darbe ile masanın üzerindeki antika vazoya top çarptı. Vazo kırılınca Ali’nin annesi salona koşmaya başladı o sırada Ali’nin bütün arkadaşları evden kaçtılar. Ali ortada kala kalınca annesi Ali’yi bir güzel patakladı ve Ali şöyle dedi.
– SİZİ GİDİ HAİNLER!! PABUCUMU DAMA ATINIZ..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...