GAZETE SOKAK – Özalp’te belediye aracına düzenlenen silahlı saldırı sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, bir kişi yaralandı.

Van’ın Özalp ilçesi Mehmetalan (Memedalan) Mahallesi yakınlarında belediye ait aracına silahlı saldırı düzenlendi. Vefa Destek Grubu’ndan çalışanların bulunduğu araçta, Özalp Belediyesi çalışanı Yıldırım Demir ve ismi öğrenilemeyen bir kişi yaşamını yitirdi, belediye çalışanı Taner Temizer ise yaralandı.

Silahlı saldırıya uğrayan aracın, karantinaya alınan Eğribelen Mahallesi’ne yardım götürmekten döndüğü ve Vefa Sosyal Destek Grubu çalışanlarını taşıdığı belirtildi. Van Valiliği, konuya dair şu açıklamayı yaptı: “Yardım götüren Özalp Belediyesi ekibi köye yardım dağıtıp ilçe merkezine dönerken, Mehmetalan Mahallesi yakınlarında saat 12.00 sıralarında arkalarından yaklaşan bir araç içerisinden bulunan kişi veya kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıya uğramıştır. Saldırıda bir belediye çalışanlarımız ile ilçe merkezine dönerken yoldan aldıkları bir sivil vatandaşımız olay yerinde hayatını kaybetmiş, araçta bulunan diğer belediye çalışanımız ise saldırıdan yaralı olarak kurtulmuştur.”

Saldırı sonrası bölgede operasyon başlatıldığı belirtildi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...