GAZETE SOKAK – Özalp Belediyesi ilçedeki çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yol stabilize çalışmaları dış mahallelerde iki ayrı koldan sürüyorken ilçe merkezinde ise yol ve kaldırım parke yapım ve onarımı sürüyor.

Özalp Belediyesi yaklaşan kış mevsimi öncesinde ilçe genelindeki yol yapım ve genişletme çalışmalarını hızlandırdı. Araç kiralama yoluyla filosunu genişleten belediye, dış mahallelerde yol stabilize çalışmalarını sürdürüyor. İki ayrı koldan süren çalışmalar kapsamında Şehittepe (Romali) mahallesinde günler süren çalışmalar sonucunda 25 km’lik mahalle arası yolun stabilize ve genişletme çalışması yapılırken daha sonra geçilen Dağdeviren (Kolo) Mahallesi’nde ise çalışmalar 8. Gününde. Mahalle içi ara ve ana yolların yapımının yanı sıra ihtiyaç duyulan yerlere ise çeşitli ebatlarda borular atılıyor. Diğer koldan yapılan çalışmalarının durağı ise Sugeçer (Qertelan) mahallesi oldu. Söz konusu mahallede 9 gündür devam eden çalışmalar kapsamında 6 km’lik yolun yapımı gerçekleşiyorken bir çok arazi ve ulaşım yoluna da borular döşeniyor.

Diğer taraftan ilçe merkezinde de yol ve kaldırım parke yapım ve onarım çalışmaları devam etmekte. Ekiplerin, Ziraat Bankası civarı, İstasyon Mahallesi, Mis Fırın Ekmek arkası gibi adreslerden sonra çalışmalarına Cumhuriyet Mahallesi ara sokaklarında devam ettiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...