GAZETE SOKAK – Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu için hakkında dava açılan coğrafya öğretmeninin görevine devam etmesine tepki gösteren öğrenciler, “Sessiz kalmayacağız” eylemi yaptı.

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesindeki Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde coğrafya öğretmeni hakkında, öğrencilere cinsel istismarda bulunmaktan dava açıldı. Dava ve çok sayıda şikayete rağmen öğretmenin görevine devam etmesine öğrenciler tepki gösterdi. Okulda “Sessiz kalmayacağız” eylemi yapan öğrenciler, “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganı attı.

‘HERKESİ DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ’

Eylemde kısa bir açıklama yapan öğrenciler şunları dile getirdi: “Kadriye Moroğlu öğrencileri olarak bildiriyoruz: Okulumuzda maalesef bir taciz vakası ve tacizci bir hoca mevcuttur. Kendisi hala görevdedir ve zamanında yaptıklarını şuan da zaman zaman yaptığı kulaktan kulağa dolaşa gelmektedir, bilinmektedir. Okulun öğrencileri olarak buna sessiz kalmamız asla ama asla mümkün değildir. Herkesi duyarlı olmaya ve bu durumda ani refleksif olarak gerçekleşebilecek her olay ihtimaline karşın, şiddetle karşı çıkmaya ve karşı gelenlerle beraber olmaya çağırıyoruz.” (MA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...