GAZETE SOKAK – Ağaç kesiminin tepkiler üzerine durdurulduğu ODTÜ’de, ruhsatsız KYK yurdu inşaatı devam ediyor. İnşaatın karşısındaki alanda gece boyu nöbet tutan öğrenciler sembolik olarak inşaatı mühürleyecek.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) bulunan 40 dönümlük ruhsatsız kavaklığın 49 yıllığına Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) devredilmesiyle beraber yapılması planlanan KYK yurdu projesi için dün sabah saatlerinde başlayan ağaç kesimi, ODÜ Rektörü Verşan Kök ile yapılan görüşme sonrasında durdurulmuştu.

Ancak inşaatın halen devam ettiğini söyleyen öğrenciler, sabaha kadar inşaatın başladığı alanın karşısında nöbet tuttu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Murat Emir ile beraber inşaatın başladığı alanı gezdiklerini ifade eden öğrenciler, alanın etrafına tellerin çekildiğini, alanı çevreleyen direkler için de beton döküldüğünü aktardı.

ÖĞRENCİLERİN BEKLEYİŞİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan polisin ODTÜ’deki bekleyişi de sürüyor. Polis zaman zaman kavaklık alanında nöbet değişikliği yapıyor. Öğrenciler ise üstleri arandıktan sonra kampüse giriş yapabiliyor.

ÖĞRENCİLER İNŞAATI MÜHÜRLEYECEK

Öğrenciler 17.30’da rektörlük önünde toplanarak, kavaklık alanına yürüyüş gerçekleştirecek. Ardından sembolik olarak ruhsatsız yurt inşaatını mühürleme eylemi yapacak. ODTÜ’lü öğrenciler gün içerisinde yine kavaklık alanında forum düzenlemeyi de planlıyor.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan da, Çankaya Belediyesi’nin gün içerisinde inşaatın başladığı alanı mühürlemesini bekledikleri bilgisini verdi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...