GAZETE SOKAK – İmralı’da bulunan yakınlarıyla konuşan aileler, sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi. PKK Lideri Abdullah Öcalan ise ailesi ile yaptığı görüşmede birlik çağrısında bulundu.

MA’nin haberine göre, Asrın Hukuk Bürosu, İmralı F Tipi Kapalı Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde bulunan PKK Lideri Abdullah Öcalan, Ömer Hayri Konar, Hamili Yıldırım ve Veysi Aktaş’ın aileleri ile telefon görüşmesi yaptığını duyurdu. Yapılan bu telefon görüşmesine ilişkin konuşan aileler, sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Ömer Hayri Konar’ın kardeşi Ali Konar, ağabeyi ile kısa bir görüşme yaptığını ve ablasının da Konar ile görüştüğünü aktardı. Yapılan görüşmeye ilişkin, “Sadece aile nasıl ne yapıyor diye sordu. Durumlarının iyi olduğunu söyledi” diyen kardeş Konar, hastalıktan kaynaklı kaygılı olduklarını belirti. Konar, “Kendileri diğer tutuklularla yaptıkları iç görüşmeleri de yapamadıklarını söyledi. Bunu da sağlıklarına dikkat etmek için yapıyorlarmış” dedi. Konar, İmralı’ya götürüldüklerinden bu yana bir görüşme bir de telefon görüşmesi yapıldığını söyledi.

Hamili Yıldırım da ailesi ile yaptığı 20 dakikalık telefon görüşmesinde sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisini paylaştı.

ÖCALAN BİRLİK ÇAĞRISINDA BULUNDU

Öcalan ile görüşen Mehmet Öcalan da “Dün bize yarın saat birde Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelin dediler. Biz de bunun üzerine bugün gittik ve telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Telefonumuz bir kez kesildi. Sonra konuşmaya devam ettik. Telefonla görüşmemiz yaklaşık 20-25 dakika sürdü. Sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Hastalık şuan burada yok ama ilerde ne olur belli değil dedi. Ağırlıklı olarak güney üzerine değerlendirme yaptı. Birlik çağrısında bulundu” diye belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...