CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, kampanya harcamalarında kullanmak üzere yakında bir hesap açılacağını söyleyerek, “Gençlere sesleneceğim. ‘Harçlığınızdan 1 TL’yi Muharrem Abinize verin’ diyeceğim. Borç olarak tabii ki” dedi.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçimlerin ilk turunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile çok yakın oy oranının ortaya çıkabileceğini söyledi. Birkaç gün içinde yeni anket sonuçları açıklayacağını söyleyen İnce, “Kafa kafaya gideceğiz. Şu anda oy oranımız kesinlikle yüzde 30’un üzerinde” dedi. İnce Ankara’dan Ereğli’ye gidişinde gazetecilerle birlikte yolculuk yaptı. İnce özetle şunları söyledi: Oranlar çok yakın olacak: İlk turda Erdoğan ile çok yakın oranlarda oy alacağımızı düşünüyorum. Birimiz yüzde 38, birimiz 40 gibi. Çok yakın olacaktır oranlar. Kafa kafaya gideceğiz. Şu anda oy oranımız kesinlikle yüzde 30’un üzerinde. Bu pazar seçim olursa… Şu anda yüzde 29. 9’a iddiaya girerim.

-YSK’ye uyarı: Uyarıyorum, YSK üyelerinden istediğim, yasaların öngördüğü işleri yapsınlar. Yasalar onlara ne hak veriyorsa onu yapsınlar. Böyle son dakika filan karar değiştirilmez. Kimsenin kölesi olmasınlar. Adil bir seçim istiyorum. Yalova’da oyumu kullanır kullanmaz atlayacağım arabama Ankara’ya geleceğim. Avukatlara da her gittiğim yerde söylüyorum. Bütün avukatlarla cüppeleriyle birlikte YSK’nin önüne giderim. Türkiye’nin her yerinde o YSK üyelerinin fotoğraflarını asarım aksi bir durumda, sokağa çıkamazlar. İşlerini düzgün yapsınlar istediğim bu. Torpil istemiyorum.

-Birinci tura çalışıyorum: Ben seçimi birinci turda alabilirim. İlk çıktığımızda ikinci tur hesabı yapıyorduk ama şimdi bıraktım bu hesabı. Birinci turda bunu alabilir miyim, onun üzerine çalışıyorum. Kürt kardeşlerimizin beni anladığını düşünüyorum. Hakkari’de gördüm. Öyle bir durumda çok oy alırım. Kürt oyları bakımından Akşener’den ve Erdoğan’dan daha az oy aldığım ankete inanmıyorum. Hakkâri’de gezerken bir tek kişi elini çekmedi benden. Herkes selamını verdi. Olağanüstü bir şeydi.

-İki gün sonra yeni anket: Bizim anket sonuçlarımız bir iki gün içerisinde elimize ulaşacak.

-1 TL’lik kampanya: Hesap açılacak. Bir kampanya başlatacağız. Gençlere sesleneceğim. ‘Harçlığınızdan 1 TL Muharrem Abine verin’ diyeceğiz gençlere. Borç olarak tabii ki. Çağrımı yapıyorum gençlere.

-Zorla başı açılandan da destek: Cep telefonuma düzenli bakamıyorum. 150- 200 civarında mesaj gelmiş oluyor her seferinde. İnsanların ilgisi çok fazla. Bir mesaj vardı, 28 Şubat’ta zorla başı açtırılan bir seçmen beni dürüst bulduğunu ve bana oy vereceğini söylüyor.

-Sırada Diyarbakır, Erzurum var: Yalova’da insanları selamladım 120-150 kişi selam veremedi, ancak Hakkâri’de bana el kaldırmayan, selam vermeyen bir kişi olmadı. Bir sonraki bölge gezilerim arasında Diyarbakır, Van, Erzurum var.

-Her adaya izin verilmeli: Yurtdışında Erdoğan’a izin verilmez de bana miting izni verilirse asla miting yapmam. Her adaya yurtdışında izin verilmesi lazım. Orada da eşit koşullar gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...