CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce kütahya ‘da… İşte konuşmasından başlıklar;

-Benim derdim gençler, seninle kavga etmeyeceğim.

– Muharrem İnce imam hatipleri yıkacakmış diyor ayıp ayıp dürüst ol biraz. Saray’ı başına yıkacağımdan kastettiğim şatafat, 3 bin koruma.

-Erdoğan meğerse paşaymış, ben onu kantin asteğmeni zannediyordum. Diplomasız paşa seni…

-Daha gençlik yıllarında başımıza bir şey geldiği zaman dış güçler derler buna inanmayın derdi şimdi dış güçler diyor. Aday olunca 4 adayı ziyaret ettim ve gittim onların hesaplarına da 5’er yüz lira yatırdım. Erdoğan benim konuşmamı almış ‘Demirtaş’ı ziyaret ettim’ o kısmını gösteriyor sadece.

– kütahya fakirleşiyorsun, Azot fabrikasında 4 bir kişiden 3 bin kişiye. Milletvekili sayısı kaç oldu? 600. 550 idi sayı, referandumda Kütahya’nın sayesinde 600 oldu. Verdiniz oyları 50 milletvekiline daha bakacaksınız. Yüzde 70 evet oyu verirken 600 milletvekiline çıkacağını biliyor muydunuz? Türkiye’nin milletvekili sayısı arttı Kütahya’nın kaç oldu? Önce dörde düştü sonra beşe çıktı. Fakirleşiyorsun kütahya , gelin bu sefer bu kardeşinizi başa getirin.

– Kütahya Şeker ne oldu? Gitti mi? Bir fabrikayı mı yönetmek daha kolaydır Türkiye’yi yönetmek mi? Bir fabrikayı kara geçiremeyen birisi memleketi kara geçiremez. Bir saray yaptırdı 2 milyar dolar harcadı. Sarayı değil o kultürü o zihniyeti yıkacağım. Beş saray da İstanbul’da yaptırıyor. Bir tane yazlık saray da Marmaris’te yaptırıyor. Size söz veriyorum Marmaris’teki Sarayı engellilere vereceğim.”

-Erdoğan, ‘İnce yerli otomobile karşı çıkıyor’ diyor. Diploman olmadığın için anlamıyorsun, bilmiyorsun bu işleri. Erdoğan otomobilin kaportasına talip ben beynine talibim.

-Erdoğan sen harama bulaştın, ben bulaşmadım. Sen de ben de fakir ailelerden geldik ama sen nereden g.ldiğini unuttun.

-Süleyman Şah Türbesi’ni oradan oraya dolaştırdı. Rahmetli sağlığında bile bu kadar gezmemiştir.

– Benim cumhurbaşkanlığımda vatandaş kemer sıkmayacak, devlet kemer sıkacak.

– Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri çiftçinin mazotu. Seçilirsek çiftçiye mazotu 3 liraya vereceğiz.

– Dünya lideriymiş. Kimsenin taktığı yok Türkiye’yi.

Erdoğan’la benim farkım, ben sen o yok biz var. Siz bor madeni üzerinde yaşıyorsunuz ama biz madenlerimizi ne yazik ki işlemeden satıyoruz. Bor olarak satarsan ucuza satarsın. Sen harama bulaştın ben harama bulaşmadım. Aramızdaki fark bu. Senin neren yerli.”

-Bayramda Demirel’in yaptığı köprüden bedava geçeceksiniz, Erdoğan’ın yaptığı köprüden para ile geçeceksiniz.

Muharrem İnce Erdoğan’a video ile gönderme yapma geleneğini de sürdürdü. Bu sefer de TAMAM söylemini yineleyip, Kemal Sunal ve Şener Şen’in Kibar Feyzo” filminden bir bölümü izlettirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...