KENAN GÖNGÖRDÜ

GAZETE SOKAK – Haksızlığa, zulme, hak yememe ve kul hakkı ile ilgili hassasiyetinizi bilmeyen yoktur. Yıllarca bunlara maruz kalmış bu ve benzeri olaylarla karşı karşıya gelmesine rağmen onurun ve mertliğin toprakları olmuş bu kadim coğrafyada zor şartlara rağmen yaşamaya çalışan halklarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum..

Baskılar, işsizlik ve yoksullukla dünyanın dört bir tarafına dağılmış milyonlarca kişi, bugün yine yüzlerce ülkede olduğu gibi İstanbul’un hemen hemen her semtinde de zor şartlarda geçinmeye ve hayatını devam ettirmeye çalışıyor. Ekmeğini kazanmaya ve evine helal lokma götürmek için didiniyorlar.

Yaşadığım ve halen devam eden onur mücadelesini özelde Mezopotamya’nın her bir köşesinde yaşayan sizlere ve dünyanın her neresinde olursa olsun haksızlığa ve hukuksuzluğa uğrayan tüm yoksul halklara adıyorum.

Bildiğiniz ve takip ettiğiniz üzere AKP’nin temsilcisi Zeytinburnu belediyesi ve zihniyeti her yerde olduğu gibi emekçilerin haklarına karşı zulmünü arttırarak sürdürüyor. Buna karşı üçüncü yılına giren tek başına bir direnişle karşılık vermeye çalışıyorum. Herkesin gözü önünde yaşanan bu haksızlık ve hukuksuzluğa ses çıkarmayanların endişeleri bellidir. Tek kaygıları koltuk ve mevki olduğunun da bilincindeyim. Allah korkusunu bile aşan bir itaat anlayışı maalesef kendisine Müslümanım diyenlerin yakasına yapışmış ve asla hiçbir şekilde temizlenmeyecek kara bir leke olarak kalacaktır.

Mezopotamya’nın kadim halkları; haksızlığın, yoksulluğun, savaşların ve zulümlerin yakasından hiç düşmediği topraklardan aldığım direnme ahlakı gereği ; İstanbul’dan dünyaya ulaşan bu tek kişilik bir direniş başlattım. Bu direniş karşısında şaşkına dönen bu zihniyet; daha öncekiler gibi yine er yada geç yenilecektir ve tarihin çöplüğüne gömülecektir. Ancak onurlu olanlar ve bu zulme kayıtsız kalmayıp karşısına dikilenler tarih boyunca başları dik ve onurlu olarak anılacaktır. Sizlerin de bu yaşananlar karşısında duyarsız kalmadığını hemen hemen her gün beni arayıp soranlardan veya yerel basından okuyorum. İnanın gösterdiğiniz dayanışmadan güç alarak kimseye boyun eğmeden mücadelemi sürdürüyorum. Sizlerle ne kadar gurur duysam azdır. Ancak yetmiyor ve daha fazla ses çıkarmak gerektiğini düşünüyorum. Bunun için karşınıza çıkan veya yakınınızda bulunan her AKP’liye soracak bir hesabınız var. Bu hesabı en güçlü şekilde soracağınıza inanıyorum. Mahkeme kararlarını, hukuku, adaleti ve yasaları hiçe sayarak bizi ve bizim gibi yüz binleri açlığa, yoksulluğa ve ölüme terk edecek kadar vicdansız anlayışların dindarlık maskesi altında kandırma çabalarına ve oyunlarına karşı; barışı, özgürlüğü, kardeşliği ve dayanışmayı ilmik ilmik örmemiz gerekiyor. Ayrıştıran, bölen, fitne tohumlarını yeşertip; sizlere dayatılan ve kader denilen yaşama karşı çıkmak hem boynumuzun borcu hem de insan olmanın gereğidir.

Tüm halkımızı bu direnişi sahiplenmeye ve duyurmaya çağırıyorum. Bu direnişin bir işçinin direnişi olarak değil; yaşanılan tüm zulümlere bir karşı duruş olarak algılanması gerektiğini özellikle belirtmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ DİRENİŞÇİSİ
KENAN GÜNGÖRDÜ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...