GAZETE SOKAK – Halk Tv’de yayınlanan “Halk Arenası” programında sarf ettikleri sözler nedeniyle gözaltına alınan oyuncu Metin Akpınar ve Müjdat Gezen adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Halk Tv’de yayınlanan “Halk Arenası” programında yaptıkları konuşmalar nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan sinema ve tiyatro oyuncusu Metin Akpınar ve Müjdat Gezen adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ifadeleri alınan sanatçılar adli kontrol hükmü istemiyle Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.
Mahkemede de ifadeleri alınan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e yurtdışı çıkış yasağı haftada 1 gün karakola giderek imza vermeleri şartıyla serbest bırakıldılar.

GEZEN: HAKARET KASTIYLA SÖYLENMİŞ SÖZLER DEĞİL

Müjdat Gezen’in verdiği ifadede, “Halk Arenası programında yapmış olduğum konuşmam doğrudur. Mizah olsun diye söyledim. Benim herhangi bir cumhurbaşkanına hakaret etme kastım yoktur” dediği belirtildi.

Cumhurbaşkanı’nın grup toplantısında “Bu Kadıköy’de oturanlar kaymak tabakadır. Türkiye yıkılsa umurlarında değildir” sözünü hatırlatan Gezen, “Ben de Kadıköy’de oturduğum için bu durumu eleştirmek amacıyla bu sözleri söyledim” dedi.

Cumhurbaşkanı’na hakaret kastı olmadığını yineleyen Gezen, “Bu söylediğim sözler birebir doğrudur fakat hakaret kastıyla söylenmiş sözler değildir. Ben tiyatrocuyum, sahnede de bu cümleyi birebir kullanıyorum çünkü tiyatrom Kadıköy’dedir. Kadıköy’de tiyatromda komedi oyununda bu sözleri orada da söylüyorum söylememdeki amaç mizahi bir eleştiridir” ifadelerini kullandı.

Akpınar ve Gezen yaptıkları konuşma nedeniyle AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından “Sanatçı müsveddesi, bunun bedelini ödeyecekler” denilerek hedef gösterilmişti. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...