GAZETE SOKAK – Pazar günü yapılan seçimlerde HDP’nin büyük bir farkla kazanmasının ardından abluka altına alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde bilgisayarların hard disklerini ve çok sayıda dokümanın binadan çıkarıldığı iddia edilirken, daire başkanlarının istifa etmeye başladığı haberi geldi.

Pazar günü yapılan yerel seçimlerde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayları Ahmet Türk ve Figen Altındağ’ın büyük bir farkla kazanmasının ardından, kayyum yönetimi kurumdaki bilgisayarların hard disklerini ve çok sayıda dokümanı binadan çıkardığı belirtildi.

Kayyum atanmasının ardından etrafı bariyerlerle çevrilen, girişlerine otomatik bariyerler kurulan, yine polis nöbet kulübeleri kurularak, giriş çıkışları kontrol altına alınan belediye binasına dün sabah saatlerinden itibaren çevik kuvvet polisleri, zırhlı araçlar ve TOMA’lar gönderildi. Belediye yerleşkesinin iç kısmında polislerin bekleyişi sürüyor.

TEKNİK CİHAZLAR ÇIKARILIYOR!

İş makinelerinin dahi belediye binasının bunduğu yerleşkeden çıkmalarına izin verilmezken, belediyede uzun yıllardır çalışan personele süresiz-ücretsiz izin verilerek, belediyeye gelmemeleri talimatı verildi. Yine kayyum atanmasının ardından belediyeye dışarıdan getirilen 480 civarındaki personelden 60’a yakınının şu ana kadar iş çıkışlarının verilmesi için başvuruda bulundukları öğrenildi. Hareketliliğe dönük ise, belediye binasında bulunan bilgisayarların temizlenmeye başlandığı, kimi har disklerin söküldüğü ve birçok belge ve dosyanın binadan çıkarılarak bilinmez bir yere götürüldüğü iddia edildi. Kayyum döneminde belediyeye alınan birçok teknik malzemenin de belediye ve belediyeye bağlı birimlerden çıkarıldığı iddia edilirken, bazı dair başkanlarının da istifa haberleri gelmeye başladı.

DAİRE BAŞKANLARI İSTİFAYA BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atanmasının ardından ismi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı’na getirilen Mehtap Bingül’ün de istifa ettiği öğrenildi. Bingül’ün istifasını başkanlığa sunduğu ancak henüz kendisine bir dönüş yapılmadığı belirtildi. Belediyede kayyum atanmasının ardından getirilen diğer dair başkanlarının da istifalarını vermek için görüşmeler yaptıkları ancak kendilerine beklemelerinin söylendiği öne sürüldü. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...