GAZETE SOKAK – Süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemini evinde sürdüren Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven’e destek olmak için evinin önüne gelen ve aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin de olduğu grup alkış ve zılgıtlarla destek verdi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemini sürdüren DTK Eşbaşkanı ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e Diyarbakır’daki evinin önünde kitlesel destek eylemleri de sürüyor.

Aralarında HDP milletvekilleri Saliha Aydeniz, Mansur Işık ile Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı Adayı Belgin Diken’in de aralarında olduğu onlarca kişi Leyla Güven’in evine doğru yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe katılanlar düdük çalarak Güven’in sürdürdüğü açlık grevine dikkat çekti.

EVİN ÖNÜNDE POLİS BARİKATI

Evinin etrafına polis barikatının kurulduğu Güven, kendisini desteklemeye gelenleri pencereden selamladı.

GÜVEN’E DESTEK İÇİN BATMAN’DA DA YÜRÜYÜŞ

HDP Milletvekilleri Feleknaz Uca ve Ayşe Acar Başaran’ın da aralarında olduğu kitle Leyla Güven’e destek için yürüdü.

“Leyla Güven rumeta me ya” sloganları eşliğinde yürüyen kitleye binalarından yurttaşlar da destek verdi. Yürüyüş boyunca düdükleri de çalarak gürültü eylemi yapıldı. Yürüyüşler her gece Batman’da çeşitli mahallerde devam edeceği belirtildi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...