Batman’ın Hasankeyf ilçesinin Ilısu barajı altında kalmaması için uzun yıllardan beri mücadele eden Gazeteci – Foto Muhabiri Civan Değer’in açtığı ‘Lal Çığlık’ isimli Hasankeyf konulu fotoğraf sergisi sona erdi. Batman Park AVM’de 3 gün açık kalan ve Hasankeyf’i anlatan sergide 25 adet tablo yer aldı.

SERGİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

3 gün açık kalan ‘Lal Çığlık’ Hasankeyf fotoğraf sergisi Batmanlılar tarafından yoğun ilgi gördü. Sergiye Diyarbakır, Siirt ve diğer illerden de ziyaretçiler ilgi gösterdi. Kısa bir süre sonra Dicle nehrinin suları altında kalacak olan antik kent Hasankeyf’i anlatan fotoğraf sergisi bazı ziyaretçilere duygulu anlar yaşattı.

‘KATKISI OLANLARA TEŞEKKÜR EDERİM’

Batmanlı işadamlarının ve halkının sanata değer verdiğini belirten Civan Değer, sergisine katkısı olan tüm kurum ve firmalara teşekkür etti. Şimdiye kadar kültür sanat etkinliklerini destekleyen Batman Park AVM yönetimine de teşekkür eden Değer, “Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgesine küçük ve gelişmekte olan bir kent olmasına rağmen Batman’ın katkısı zirvededir. Bu anlamda sanata ve sanatçıya olan duyarlılığından dolayı katkı sunan herkese teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...